Збір урожаю кукурудзи у розпалі і, нажаль, добре видно, що про тогорічні цифри можна тільки згадувати та мріяти.

За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, на 20 жовтня по країні намолочено кукурудзи 11,1 млн тон з площі 2,4 млн га (це 44% від площ посівів). По області намолочено 474,5 тис. тон (з 45% площ), середня урожайність по області склала 26,7 ц/га. За даними того ж Міністерства, 16 жовтня за тону зерна давали 6233 грн без ПДВ.

Повторимось, що це офіційні дані, середньостатистичні. І з огляду на цьогорічні екстремальні погодні умови такі цифри досить передбачувані. В деяких хазяйствах сівба кукурудзи виявилась зовсім не рентабельною, але є хазяйства, які навіть за несприятливих погодних умов мають непогані врожаї.

Як їм це вдається?

Досвідом, цього разу, поділився Володимир Сергійович Жебка, голова СФГ «Костянтинівське», що в Онуфріївському районі Кіровоградської області.

– Кукурудзу ще не зібрали повністю, але вже бачимо, у порівнянні з сусідами, маємо кращий результат. В середньому по 5 тон на гектар. Там, де переорали, там менший урожай, і по 3, і по 4 тони, бо вологи менше збереглось, де не орано, по 5-7 тон на гектар.

Багато уваги приділяємо сівозміні, якості посівного матеріалу. Вже понад п’ять років працюємо з «ТОВ UA GROUP DISTRIBUTION». Починали з сої, а потім і кукурудзу почали брати. Закуповуємо посівний матеріал венгерської селекції «Вудсток». Розуміємо, що гарне насіння геть дешевим бути не може, бо «дешева рибка – дешева юшка». Беремо у тих, кому довіряємо.

Сіяли всього п’ять гібридів, для порівняння. З ділянок, де Гс 330 посіяли, рівненько по 5т/га зібрали, вологість 13-15%.

Ось «Шаролта» в цьому році порадувала. І очам приємно, і в комору є що покласти. Хоча навесні така погода була, спочатку льодяна корка, все замерзло. Потім частину посівів змило, у нас яри глибокі. Але паростки «відійшли», гарна кукурудза стала, висока. Посухостійка. По два повні качани сформувала, і на висоті гарній – вологу не набирає зараз, і збирати зручно. Садили щільністю 3,5 на метр квадратний і вгадали. Я й боявся так рідко садити, хотілося щільніше, як раніше. Але якби щільніше посадили, не вистачило б вологи.

Клімат змінюється, потрібно змінювати технології. Ми, навіть, «No till» спробували, але порушили технологію, та й техніки поки що спеціальної немає, результатом не можемо похвалитись. Але для себе висновки робимо і вирішили точно, що в цьому році – тільки рихлення. Також обов’язково лишаємо на полі рештки рослин. Озимину цьогоріч сіяли в кінці вересня по соняшнику. Посуха була, ми посівний матеріал розкидали, майже дідовими методами. Дощики пройшли, гарна стоїть. Постійно слідкуємо «за наукою», землю бережемо для нащадків. Кукурудзу будемо сіяти й надалі, але обов’язково з вдосконаленням технологій, бо ж світ не стоїть на місці, маємо встигати.

Від себе хочемо додати, що гібрид «Sharolta», за нашими спостереженнями, цього року в лідерах за урожайністю в усіх хазяйствах, що його посіяли. По закінченню жнив обов’язково ознайомимо вас, дорогі колеги, з остаточними цифрами).

Умные всё время учатся, глупые и так всё знают…

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я