Аграрні асоціації мають надіслати пропозиції спільних компромісних рішень щодо виконання форвардних контрактів до Мінекономіки протягом 27 – 28 жовтня.

26 жовтня, відбулася міжвідомча нарада під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, за участю заступників Міністра Тараса Висоцького і Тараса Качки із представниками аграрних асоціацій, Торгово-промислової палати України та народних депутатів з метою обговорення ситуації на зерновому ринку в розрізі виконання аграріями зобовʼязань за форвардними контрактами та питання документального підтвердження форс – мажорних обставин.

Всі учасники вважають, що Україна повинна й надалі підтверджувати статус надійного гравця на міжнародних ринках сільгосппродукції та виконувати свої торговельні зобов’язання. Разом з тим, йшлося про напрацювання певних механізмів, які б в адресному порядку допомагали у виконанні форвардних контрактів саме тим сільгоспвиробникам, які постраждали від складних погодних умов і неврожаю.

“Ми всі розуміємо і цінуємо той прогрес, який Україна зробила за останні 5-10 років з точки зору збільшення виробництва і обсягів експорту і розуміємо, що зобов’язання за форвардними контрактами мають бути виконані. Однак ми маємо врахувати складну ситуацію, в якій опинилися аграрії внаслідок екстремальних погодних умов. Тому закликаємо усіх до пошуку розумного та компромісного рішення в цій ситуації”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

На 28 жовтня заплановано нараду для розгляду і обговорення напрацьованих рішень.

Умные всё время учатся, глупые и так всё знают…

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я