Європейський банк реконструкції і розвитку розраховує організувати фінансування для 10-20 біоенергетичних проектів в Україні в найближчі чотири роки.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

ЄБРР бере участь у фінансуванні проектів будівництва ВЕС, СЕС – ці проекти будуть фінансуватися і надалі. Але зараз установа хоче зробити свій акцент на біоенергетичних проектах – біогаз, біомаса, виробництво біоетанолу другого покоління.

«Розраховуємо профінансувати 10-20 таких проектів у найближчі 3-4 роки», – повідомив асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР (по Україні, Польщі та Кавказі) Сергій Масличенко.

В Україні існує великий потенціал біоенергетичних ресурсів (лушпиння, соломи, інших відходів сільського господарства), який дорівнює 30 млн т нафтового еквівалента.

«Разом із тим, практика показує – учасникам ринку не вистачає знань, компетенцій в цій сфері. Тому ми маємо намір до кінця року підготувати спеціальну програму. У її рамках, крім іншого, будуть залучатися експерти, надаватися технічна допомога, можливо, буде організований SEO-клуб з біоенергетики», – резюмував асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР.

Раніше ЄБРР вже організував фінансування для 8 проектів у цій сфері в Україні, зараз на розгляді банку – ще 3-4 проекти.

Читайте також: European Business Awards: 6 агрокомпаний из Украины ‒ среди лучших в европейском бизнесе!

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я