Іржа – розповсюджена хвороба, яка найчастіше зустрічається у західних регіонах країни. Негативно впливає майже на всі органи зернових культур. Спочатку має вигляд іржаво-бурих порошнистих подушечок, які згодом перетворюються в єдине ціле – довгасті лінії. Як вберегти власні посіви від ураження іржею, розповіли спеціалісти групи компаній Укравіт.

Збудник зимує на уражених рослинних рештках, особливо на стерні, проростає навесні після періоду спокою при температурі 9-29°С (оптимум у межах 18-22°С) і вологості повітря 95-100%. Лінійна іржа інтенсивніше проявляється на ранніх посівах озимої і пізніх — ярої пшениці. Забур’яненість посівів та надмірне внесення мінеральних (особливо азотних) добрив також створюють сприятливі умови для розвитку захворювання.

Розповсюдження захворювання спричинює порушення водного балансу рослин (посилення транспірації). При ураженні стебла під колосом різко знижується очікуваний урожай внаслідок так званого «витікання зерна». Інколи при значному розвитку лінійної іржі недобір урожаю становить 60-70%.

Для вбереження посівів від ураження іржею слід вживати таких заходів:
– вносити калійні добрива – вони підвищують стійкість рослин до хвороби. Однобічне внесення азотистих добрив підвищує сприйнятливість рослин до лінійної іржі. Тому слід вносити їх під зернові культури у суміші з калійними і фосфорними;
– знищення бур’янів (особливо злакових) у посівах зернових культур;
– вирощування стійких сортів зернових культур;
– вчасно проводити обробки фунгіцидами. Eфективними у боротьбі з іржею є препарати «Дезарал Екстра», «Капітал», «Аякс, «Акула» та «Ті Рекс».

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я