Експортні ціни на ячмінь на старті нового сезону суттєво вищі за торішні, і це не дивлячись на пік жнив в ряді країн топ-виробників. Причиною є ряд факторів, основними з яких є:

  • дані липневого звіту МСГ США, що в сезоні 2018/19 світове споживання ячменю буде знову перевищувати його виробництво в країнах топ-виробниках;
  • історично низькі перехідні запаси ячменю;
  • прогнози щодо скорочення врожаю ячменю в Україні та Росії.

У 2017/18 році Росія збільшила експорт ячменю до рекордних 6,2 млн.т. В той час як Україна скоротила експорт до 4,3 млн.т.

Посушливі умови призведуть до зменшення врожаю ячменю в Росії і Україні в цьому сезоні до 18 і 7 млн.т, що призведе до скорочення експорту до 4,5 і 3,9 млн.т відповідно.

Закупівельні ціни на український ячмінь виросли на 3-4 долари, і досягає 185 – 187 долари або 5850 – 5900 грн./т з постачанням до порту. Ціни ростуть через недостатню пропозицію на ринку, а також через затримку із збиранням ярого ячменю через опади в центральній і західній частинах України.

Головний конкурент на ринку ячменю Австралія може зібрати хороший урожай в сезоні 2018/19. Експерти FAS USDA прогнозують зростання врожаю в Австралії на 6% за рік до 9,5 млн.т (8,9 млн.т в сезоні 2017/18), але при цьому прогноз експорту залишається на рівні минулого сезону 6,5 млн.т через збільшення внутрішнього споживання.

Світовий баланс по фуражному ячменю залишається напруженим, особливо до результатів збору в ЄС, де відзначається скорочення врожаю пшениці, але прогноз врожаю ячменю поки не зменшувався.

За матеріалами “Аграрії разом

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я