Кабінет міністрів 7 лютого затвердив програми підтримки агросектору, серед яких є і програма компенсації фермерським господарствам частини вартості придбаного ними вітчизняного насіння. Пропонується повертати фермерам та кооперативам до 40% вартості насіння вітчизняної селекції. Допомога передбачена в рамках розподілу 1 млрд державної підтримки.

Проект «Порядку використання коштів для підтримки розвитку фермерських господарств», опублікований Мінагропродом, передбачає часткову грошову компенсацію виключно за придбане у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове та 1 генерації. Розмір компенсації встановлений у розмірі до 40% вартості насіння без урахування ПДВ, але не більше 50 000 гривень.

Право на отримання державної фінансової підтримки отримають фермерські господарства, внесені в Реєстр одержувачів бюджетних коштів, що формуватиметься спеціальною комісією при облдержадміністраціях. Згідно проекту Порядку, внесенню в реєстр підлягають фермерські господарства, у обробітку яких перебуває не більше 500 га сільськогосподарських земель, та чистий дохід якого не перевищує 15 млн гривень; сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, у складі якого не більше 20 членів площею до 100 га кожен, а обсяг реалізації продукції за останній рік не перевищує 30 млн гривень.

УКАБ підтримує ініціативу Мінагропроду та вважає програму компенсації вартості насіння потрібною не лише фермерству, а й вітчизняному ринку насіння загалом.

«Така система бюджетної підтримки матиме подвійну вигоду, адже сприятиме поширенню серед фермерів якісного та продуктивного насіння. Для отримання компенсації агровиробнику необхідно підтвердити посівні та сортові якості насіння відповідними сертифікатами, що сприятиме зменшенню частки несертифікованого насіння на ринку», ‒ відзначив Роман Граб,  координатор насіннєвого комітету Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

За матеріалами УКАБ

Читайте також: Уряд схвалив програми підтримки аграріїв на 2018 рік

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я