У Кропивницькому відбувся вебінар, присвячений одній з основних зернових культур в Україні та світі – кукурудзі. Експерт насіннєвого ринку України, засновник групи компаній UA Group, власник Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Ушаков розповів, чому поняття холодостійкості, морозостійкості і посухостійкості виходять на перше місце при виборі того чи іншого гібриду для сівби.  

– В Україні кукурудзі відведена провідна роль. Починаючи з 2007 року посівні площі під кукурудзою зросли на 46% і сьогодні по всій Україні становлять 4,5 млн га, – зазначив на початку семінару Олександр Ушаков. – Можна констатувати, що площі під кукурудзою досягли свого піку і до 2026 року максимум збільшяться до 4,7 млн га. Уже зараз у балансі виробництва зерна на кукурудзу доводиться 40-50%. При цьому За останні 15 років урожайність вітчизняної кукурудзи збільшилася вдвоє – до 66 ц/га. Для прикладу, у Європі цей показник складає 120 ц/га.

Окремо слід відзначити, що одним із провідних експортерів генетичних основ кукурудзи в країни Європейського союзу та держави пострадянського простору є Угорщина. Аналітики відзначають ріст інтересу збоку українських аграріїв саме до угорських гібридів кукурудзи, який можна пояснити розвиненою матеріально-технічною базою наших західних сусідів, серйозним науковим складом працівників, правильним законодавчим регулюванням і активною діяльністю профільних асоціацій, – наголосив експерт.

– Крім того, варто сказати, що угорські селекціонери пропонують цікаві рішення для розв’язання основних проблем, з якими на різних етапах вирощування зустрічаються вітчизняні аграрії. Перш за все це проблеми, пов’язані з природно-кліматичними змінами в Україні. Цього року ми вкотре спостерігали досить нестабільну зиму: теплий із осінньою відлигою період у грудні, який тривав до середини січня. І екстремальний за погодними умовами березень і квітень. Ускладнень можна чекати навіть на початку травня, як це було минулого року. У весняний період заморозки, сніги і загалом складні погодні умови, які можуть затримати посівну кампанію, або частково нашкодити її проведенню, стало вже нормою.

Читайте також: Основные проблемы урожайности кукурузы в Украине – заморозки и засуха

За таких умов особливого значення у процесах вирощування кукурудзи набуває концепція раннього висіву холодостійких гібридів. Її суть полягає у можливості сівби культури на 2-3 тижні раніше звичного терміну за температури ґрунту +6 °С. При цьому добре зволожений ґрунт дає швидкий і потужний початковий розвиток кореневої системи. Водночас шкідники на зразок кукурудзяного жука не встигають завдати відчутної господарської шкоди ані кореневій системі, ані під час запилення. Перевага раннього терміну сівби полягає у проходженні фази цвітіння кукурудзи до настання літньої посухи, що в подальшому дозволяє сформувати більшу кількість качанів, а також збільшити їх озерненість. Крім того, ранній висів дає можливість зібрати зерно без будь-якої сушки і таким чином знизити собівартість, а також своєчасно розпочати посів озимих культур. Тобто, кукурудза раннього висіву дійсно здатна забезпечувати аграріїв стабільним врожаєм та прибутком.

Саме тому угорські гібриди кукурудзи «Вудсток» орієнтовані на ранній висів. Головними перевагами таких гібридів є холодо- і морозостійкість, посухо- та жаростійкість, висока індивідуальна продуктивність, швидка закладка сухої речовини і швидка вологовіддача, стійкість до основних хвороб.

Гібриди кукурудзи угорської селекції «Вудсток» дозволяють адаптуватися до нових кліматичних викликів природи і витримати випробування весняними заморозками з подальшою посухою перш за все за рахунок високої якості посівного матеріалу. Саме тому їхня популярність в Україні з кожним роком росте, – пояснив Олександр Ушаков і додав, що в нашій країни інтереси кукурудзи угорської селекції «Woodstock» представляє група компаній UA Group.

 

Читайте також: Сезон сезону рознь, или кукуруза с каким ФАО подходит Украине?

 

Андрей Мороз

Главная победа – победа над самим собой

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я