За період з 14 по 21 лютого експортна вартість української сої підвищилася в середньому на 5-7 дол. США/мт.

Експортна вартість сої збільшилася
Експортна вартість сої збільшилася

Станом на 21 лютого вартість соєвих бобів на умовах постачання FOB глибоководні порти України зросла до 395-405 дол США/мт у порівнянні з 385-400 дол США/мт тижнем раніше.

Ольга Харабара, аналітик аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» відзначає, що зростання вартості української олійної культури пов’язане в основному з ростом попиту від імпортерів, які значно активізувалися після прогнозів зменшення виробничих показників бобової у низці країн та на тлі загальних зростаючих цінових тенденцій на світовому ринку.

Основні виробники та експортери сої Бразилія та Аргентина потерпають від несприятливих погодних умов. Якщо в Аргентині близько 73% площ відчувають нестачу вологи, то в Бразилії велика кількість опадів гальмує просування збиральної кампанії та цілком може погіршити як валові показники врожаю, так і його якість. Експерти вже відзначають зниження якості сої через раніше посушливу погоду в центрі і на півночі штату Ріо Гранде ду Сул. За даними Ради з торгівлі Росаріо, аргентинські фермери продали 8,2 млн тонн сої нового врожаю проти середнього п’ятирічного показника на цю дату в 5 млн тонн. Таким чином попит на цю культуру зі сторони імпортерів зріс, що свідчить про побоювання покупців про суттєве скорочення світового виробництва. Менший врожай може призвести до зростання цін та зриву експортних контрактів, а наразі експортери мають зобов’язання на поставку 1,5 млн тонн сої.

За матеріалами УКАБ

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я