Європейська комісія (ЄК) в середу, 21 березня, схвалила з рядом умов операцію з купівлі німецькою хімкомпанією Bayer AG американської Monsanto Co, світового лідера в біотехнології рослин, йдеться в прес-релізі відомства. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ІА “Інтерфакс”.

ЄС схвалив угоду Bayer і Monsanto на $ 66 млрд. з низкою умов
ЄС схвалив угоду Bayer і Monsanto

Bayer і Monsanto оголосили про злиття в рамках угоди обсягом $ 66 млрд. у вересні 2016 р. Відсутність рішення влади ЄС було однією з найважливіших перешкод для її завершення. Міністерство торгівлі Китаю схвалило поглинання Monsanto 13 березня, також з низкою умов.

Раніше в березні Bayer оголосила про ексклюзивні переговори з BASF про продаж всього бізнесу з виробництва насіннєвого матеріалу овочів, щоб розвіяти побоювання ЄК.

“Ми схвалили плани Bayer з поглинання Monsanto, оскільки запропоновані сторонами заходи на суму значно більше 6 млрд. євро повністю розвіюють наші сумніви щодо впливу на конкуренцію“, – наводяться в повідомленні ЄК слова члена Єврокомісії з конкуренції Маргрете Вестагер.

Минулого тижня Bayer повідомила, що сподівається на узгодження російської частини угоди з Monsanto найближчим часом, оскільки компанія і Федеральна антимонопольна служба (ФАС) дійшли спільного розуміння в питаннях умов угоди, в тому числі трансферу технологій.

У листопаді 2017 р ФАС оголосила, що може погодити угоду Bayer – Monsanto в разі, якщо Bayer виконає поведінкові вимоги, включаючи передачу технологій в галузі селекції. Термін розгляду клопотання Bayer про купівлю 100% акцій американської Monsanto був продовжений. Антимонопольна служба вважає, що угода може створити суттєві ризики для конкуренції на російському ринку. Вона зачіпає ринки насіння, засобів захисту рослин, зокрема неселективних гербіцидів, а також цифрових пропозицій для сільгоспвиробників. Поведінкові вимоги для узгодження угоди включали передачу технологій в галузі селекції, необхідних для створення нових сортів і гібридів, які можна застосувати в російських агрокліматичних умовах, на підставі неексклюзивної ліцензії, а також доступ до баз даних в сфері цифрового землеробства російським компаніям.

У лютому 2018 р Bayer звернулася в Арбітражний суд Москви з позовом до ФАС, щоб оскаржити припис.

У середу, 14 березня, в Арбітражному суді Москви відбулося перше засідання суду за позовом, поданим Bayer до ФАС. На засіданні було відзначено, що сторони ведуть переговори про мирне врегулювання суперечки. У зв’язку з цим суд за клопотанням компанії, підтриманим ФАС, відклав попереднє засідання у справі на 11 квітня.

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я