На ванілі можна заробити $6 тис. з метра, $60 млн/га, або 1,5 млрд грн/га.

Ваніль

Таку думку висловив економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

«Думаю, що це дуже консервативна оцінка», – додав він.

На сьогоднішній день ваніль – один з найбільш дефіцитних товарів у світі. Її вартість зростає постійно. Зараз ціни у світі досягають $ 500-600 за 1 кг. З огляду на те, що дерево цвіте постійно, можна розраховувати на врожайність не менше 10 кг із квадратного метра за рік, вважає експерт.

«Ваніль – це ліана, яка росте на інших деревах переважно в місцевості поблизу екватора. Якщо ця рослина і зустрічається в інших регіонах, то зазвичай не дає плодів. Причиною цього є екваторіальні бджоли (Melipone) – тільки вони можуть запилювати цю рослину. Ще одна проблема – збирати ваніль в її природних місцях зростання надзвичайно складно», – пояснив Ярмак.

Однак в Нідерландах почали вирощувати ваніль. Перші рослини давали плоди лише через чотири роки, але вчені Вагенінгена змогли організувати вирощування так, що урожай стали отримувати вже через два роки, додав він.

«До речі, в Нідерландах вже є Асоціація виробників ванілі! Чотири господарства. Вагенінген для них вивів схему вирощування ванілі в теплицях! Запилення тільки вручну і тільки щодня. І це мегаприбутково», – резюмував Ярмак.

За матеріалами: АгроПортал

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я