Заступник директора з технічних питань компанії ТОВ СП «АГРОПРОММАШ» Ігор Тарикін у ексклюзивному коментарі кореспонденту «UGM» розповів про те, чи справді імпортна сільгосптехніка не ламається, поділився думками про ІТ в агро, а також перерахував бренди, яким довіряють у компанії.

– Оскільки «АГРОПРОММАШ» є сільгоспвиробником, який з кожним роком збільшує арендну площу землі під обробіток, то, відповідно, і наші потреби у сільськогосподарській техніці поступово зростають. Намагаємося якщо не повністю, то хоча б частково оновлювати власний парк раз на п’ять років. В 2017 році ми закупили досить багато техніки. Так, минулий рік для усього агросектору був не дуже вдалим, але тим не менш ми закупилися майже на півмільйона євро. Для нас це немаленька сума.  

– Якій техніці надаєте перевагу?

– Починали свою роботою із вітчизняної, зараз же користуємося переважно імпортною: «John Deere», «Case», «New Holland», «HORSCH», «STROM», «CLAAS». Мали багатий досвід роботи з українською сільгосптехнікою, але поступово почали переходити на іноземні моделі. Головна причина ‒ якість і функціональність, які в іноземних зразків на порядок вищі. І навіть 20% компенсації для покупців української техніки в рамках держпідтримки вітчизняного виробника є, якщо чесно, досить слабким аргументом.

– Тобто, імпортна техніка значно якісніша за вітчизняні аналоги?

– Повторюся, за функціоналом і якістю для нас привабливішою є саме імпортна техніка. Хоча, знову ж таки, якщо раніше можна було сказати, що «Джон Дір» ‒ техніка, яка не ламається, то зараз все зовсім інакше. Ламається все.

Усе занадто пішло у комерцію. Часто ми переплачуємо просто за бренд, який не завжди відповідає нашим очікуванням. Зараз у всю техніку вмонтовують багато китайських запчастин не найвищої якості. Буває так, що зовсім новий трактор ще до початку робіт доводиться ремонтувати. Із власного досвіду можу сказати, що, наприклад, до «Case» особливих нарікань не маю.

А от «New Holland» мені не дуже подобається. Хоча, здавалося б, обидва бренди належать одній компанії ‒ CNH Industrial. Але за якістю вони різняться. «New Holland» свого часу мене просто розчарував. У перший рік експлуатації у мене згорів на тракторі поршень, через два роки я ремонтував коробку і двигун… Крім того, зараз модно пхати у техніку багато електроніки. З одного боку це добре, адже дає нові можливості для ефективного контролю, а з іншого ‒ часто-густо ця електроніка залишає бажати кращого.

– Поруч із сучасною технікою використовуєте новинки ІТ для агро? Дрони, супутники, агролабораторії тощо…

–  Супутники використовуємо для GPS-навігації. Також маємо у розпорядженні один квадрокоптер, який застосовуємо переважно для охорони власних полів. Користуємося також і послугами агролабораторій. У минулому році агроном хотів закупити деякі прилади для проведення різноманітних дослідів, але ми порадилися і вирішили замовити повний хімічний аналіз наших земель. До всього іншого інструментарію доходимо поступово. Нам ледь не щодня пропонують такі послуги і системи, і ми завжди відкриті до експериментів.

– З культурами також експериментуєте?

– Так, ми постійно перебуваємо у пошуку. Протягом останніх декількох років активно експериментували, сіяли по 20 різноманітних культур. Хотіли зрозуміти, що родить, а що ні. Чим займатися, а чим ні. Нут, сочевиця, сорго показали досить непогані результати. Протягом останніх чотирьох років вирощували також і льон. Горох однієї з вітчизняних селекцій також не розчарував. Таким чином поступово дійшли до 5-6 культур, яким надаємо перевагу і які вирощуємо.

Читайте також: Законные пути увеличения посевных площадей

 

Олег Сергеев

Щасливим є той, хто може розгледіти красу у звичайнісіньких речах, там де інші нічого не бачать! Все – прекрасне, досить лише вміти придивитися (Каміль Пісарро)

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я