Щорічно в Україні збільшується кількість зареєстрованих сортів зернових та олійних культур, придатних для виробництва в країні, передусім за рахунок сортів іноземної селекції, повідомила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.

“Найінтенсивніше реєстрація нових сортів спостерігається у сегменті соняшника, кукурудзи, сої та ріпаку. Якщо ж дивитися на співвідношення вітчизняних та іноземних заявників-реєстрантів, то воно орієнтовна складає 30% до 70%. В аспекті зернових культур ситуація трохи краще для вітчизняних селекціонерів – співвідношення складає 50/50. Протягом останніх років фіксується збільшення частки іноземних компаній, в першу чергу це пов’язано з тим, що вони проводять активну роботу на українському ринку”, – розповіла експерт.

Крім цього, пані Григоренко відмітила, що на даному етапі співвідношення заявок на реєстрацію нових сортів від іноземних та вітчизняних селекціонерів складає приблизно 5 до 1. Загалом, за даними асоціації, у 2017-му році в Україні вітчизняною селекцією нових сортів займалося близько 500 компаній.

За даними АПК-інформ

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я