Фонд державного майна України (ФДМУ) підготував презентацію ТОПових об‘єктів приватизації на 2018 рік. Про це на повідомив Віталій Трубаров, в. о. голови ФДМУ на своїй сторінці у мережі Facebook.

Зокрема, у 2018 році на продаж виставлять Одеський припортовий завод та «Аграрний фонд».

«До ТОПових об’єктів приватизації увійшло 21 підприємство енергетичної, хімічної, машинобудівної, аграрної галузей. Зокрема, “Центренерго”, ряд обленерго, “Одеський припортовий завод”, “Аграрний фонд”, “Пезидент-Готель”, “Турбоатом”», — написав Трубаров.

В свою чергу, Міністерство аграрної політики і продовольства повідомило, що Аграрний фонд, який Фонд держмайна вніс до списку пріоритетних компаній до приватизації на 2018 рік, провів переговори з інвесторами, які могли б потенційно зацікавитися його приватизацією. Ніхто з інвесторів не виявив інтересу до придбання компанії.

Про це йдеться в матеріалах Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, які є в розпорядженні 112.ua.

Щодо приватизації ПАТ “Аграрний фонд”, Мінагропрод інформує, що товариством були проведені переговори з потенційними інвесторами, у ході яких стало відомо, що через відсутність активів, виробничих потужностей і складських приміщень, товариство не викликає інвестиційного інтересу“, – сказано в проекті рішення комісії.

У документі йдеться про те, що, згідно з висновками Мінагропроду, приватизація Агрофонду не дозволить забезпечити мету приватизації держмайна, встановлену законом “Про приватизацію держмайна”, та забезпечити виконання його основних принципів: “Товариство не має власного виробництва, а основні активи – це кошти на рахунках, дебіторська заборгованість і запаси зерна на інших елеваторах, тому така приватизація пропонує майбутньому інвестору по факту купити кошти за кошти”.

У матеріалах ФДМУ вказується, що головний напрям діяльності Агрофонду – торгівля зерном і продуктами його перероблення на внутрішньому і зовнішньому ринках. Ринок збуту – борошномельні та хлібопекарські підприємства. Компанія орендує офісні приміщення для розміщення регіональних відділень по Україні, також для співробітників головного офісу в Києві. Число працівників – 202. До приватизації пропонуються 100% акцій компанії. Чистий прибуток Агрофонду зменшився з 666,4 тис. грн у 2014 році до 48,7 тис. грн в 2016 році.

“Агрофонд” створювався як ціновий регулятор на ринку зерна. Планувалося, що він буде гасити цінові стрибки на зерно і борошно за допомогою товарних інтервенцій.

 

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я