Польська корова стала відомою на весь світ!

Мова не про рекордні надої чи народження якогось дивовижного телятка. Як повідомляє сайт tvn24, восени вона втекла від господаря перед тим, як її повели на забій. Із того часу «полячка» супроводжує стадо зубрів.

Вперше серед півсотні зубрів нетипову тварину помітив місцевий натураліст Адам Збиріт. Подивившись на стадо у бінокль він переконався — там здорова та бадьора корова, яка, на його думку, цілком добре себе почуває.

І, хоча впродовж декількох місяців співіснування нетипового стада спокійне, місцевий біолог Рафал Ковальчик попереджує: цей союз загрожує не тільки корові, а й популяції зубрів у Біловезький пущі.

Він розповів, що втеча корів у цьому регіоні — не рідкість. Проте, це перший випадок, коли тварина вирішила продовжити життя зі стадом зубрів. Тепер усіх місцевих жителів та біологів хвилює питання: чи будуть тварини розмножуватися?

Корова і зубр
Польська корова знайшла собі прихисток серед зубрів

Вчені б’ють на сполох: таким чином популяція зубрів забруднюватиметься гібридами. Додаткове ускладнення в тому, що теля зубра набагато більше за розмірами, тому корова може загинути під час пологів.

В інтренеті за життям незалежної «дикої» корови спостерігає увесь світ. Деякі навіть вболівають за тварину, захищаючи її права перед біологами, пропонуючи ввести заборону абортів для корів. Інші пропнують свої варіанти імен на честь відомих політичних чи історичних персонажів-втікачів.

Поки що корова ще замолода щоб розмножуватись. Проте гібридизація у майбутньому цілком можлива. Єдиний правильний вихід із цієї ситуації — упіймати тварину-втікачку, переконують вчені. Сама ж корова тримається у стаді гідно: переносить холоди, уникає нападів вовків, а роль «руйнівника» потомства генетично чистих зубрів її, ймовірно, не турбує.

Читайте також:  Зачем ученые осветлили листья сои?

Юлия Топонар

Немає нічого мінливішого, ніж погода

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я