Серед аграріїв досі точаться суперечки щодо ефективних шляхів вирощування кукурудзи в Україні. Досить гостро стоять питання сівозміни та вирощування рослини як монокультури. Своїми думками щодо можливості вирощування кукурудзи по кукурудзі поділився Керівник з розвитку Північного регіону групи компаній UA Group Юрій Васюра.

– Кукурудзу можна вирощувати як монокультуру, – каже пан Юрій і уточнює, – при цьому завжди слід пам’ятати: якщо ми сіємо одну й ту саму культуру на одному полі декілька сезонів поспіль, то у ґрунті накопичуються, а згодом поступово примножуються усі шкідливі організми, притаманні цій рослині. Для кукурудзи це і різноманітні вірусні хвороби, і шкідники на зразок кукурудзяного стеблового метелика, дротяників, західного кукурудзяного жука, шведської мухи та інших. У такому випадку хвороби і шкідники призводять до значного зменшення урожайності культури.

І якщо протягом 1-2 років негативна дія цих факторів не буде особливо відчутною, адже накопичення шкідників буде незначним, то через 2-3 роки на полі з’явиться достатньо багато проблем. Так, кукурудзу по кукурудзі можна сіяти, але не більше 2-3 років. Варто пам’ятати, що з кожним наступним роком фермер нестиме додаткові витрати на інсектициди, фунгіциди. Тому я раджу своїм клієнтам вирощувати культуру не більше 2-х років. А потім, щоб уникнути додаткових витрат, краще перенести її вирощування на інше поле. Звісно, якщо є така можливість, – відзначив експерт.

Читайте також: Кукурудза під мікроскопом. Як правильно обрати гібрид? (відео)

Єлизавета Гречана

Моя земля – моя любов…

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я