Новий лабораторно – діагностичний центр відкрито в Олександрійському районі16 лютого в Олександрійському районі  офіційно відкрито лабораторно-діагностичний центр «РИТМ». Його відкрито  завдяки тісній співпраці компанії «Агросвіт» та СТОВ «РИТМ».

Компанія «Агросвіт» є офіційним дистриб’ютором відомих світових лідерів з виробництва насіння сільськогосподарських культур, багато років самостійно вирощує елітні та репродуктивні сорти насіння ярих та озимих культур.

У  2017 році компанія «Агросвіт» стала ініціатором створення лабораторно-діагностичного центру на базі СТОВ «РИТМ». Після двомісячного тестування обладнання він розпочав свою діяльність з початку 2018 року.

«Відкриття лабораторного центру – доволі важлива подія не лише для Олександрійщини, а й Кіровоградщини взагалі, – зазначив у своєму виступі Андрій Коломійцев. – Адже добре відомо, що наша область є аграрною, рослинництво займає велику частку в економіці регіону, тому для нас важливо, щоб усі сільгоспвиробники отримували гарний результат своєї діяльності. На превеликий жаль, у 2014 році припинили діяльність аналогічні лабораторії, які функціонували на території області. Їх було по одній лабораторії у кожному районі, нині ж залишилося чотири і тепер ось розпочинає роботу п’ята, Олександрійська. Хочу подякувати компанії «Агросвіт», яка увесь час рухається по шляху новітніх технологій, займаючись рослинництвом, реалізацією засобів захисту рослин, мінеральних добрив. Її керівництво також піклується про те, щоб усі бажаючі могли зробити необхідні заміри якісних показників посівного матеріалу і розвивати сільське господарство не лише району, області, а й усієї України, адже сюди їдуть перевіряти якість насіння і з сусідніх областей».

Незабаром запрацює й аналітичний відділ
Незабаром запрацює й аналітичний відділ

Перед презентацією самого центру про ті послуги, які надає лабораторія, розповіла завідуюча Катерина Помагаєва. Вона, зокрема, зазначила, що на даний час насіннєвий відділ центру проводить аналізування якості посівного матеріалу за наступними показниками: визначення енергії проростання і схожості насіння, вологості і маси, заселеності шкідниками і ураження хворобами, чистота та визначення наявності інших видів. Приймаються на аналіз як основні сільгоспкультури (пшениця, ячмінь, соняшник, соя, кукурудза та ін.), так і овочеві, баштанні, квітково-декоративні, ефіроолійні, технічні культури та цукровий буряк. Для виконання цих аналізів лабораторія оснащена новим сучасним обладнанням, яке було відповідно перевірено в ДП “Укрметртестстандарт”, і отримані всі необхідні свідоцтва та атестати.

Незабаром запрацює й аналітичний відділ, де будуть проводитися аналізи ґрунту та води. На даний час вже закуплені вологоміри, pH метри, солімер, пенетрометр, портативний ручний датчик азоту, набори для експрес аналізу ґрунту за показниками NРR і pH.

– Тому на початок весняного сезону ми будемо проводити визначення щільності грунту безпосередньо в полі, вологості ґрунту, pH води і ґрунтове pH, загальну засоленість як води, так і ґрунту, експрес аналіз ґрунту за основними показниками: кількість азоту, фосфору, калію, – зазначила Катерина Вікторівна. – Будемо проводити листову діагностику на забезпеченість рослин необхідними мікро і макроементами. Крім аналітичного планується створення ще й відділу фітопатології для визначення захворювання рослин на усіх стадіях розвитку.

За матеріалами веб-сайту Олександрійської РДА

 

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я