Про це у ході міжнародної конференції «Українська соя: органічна і традиційна» в рамках «Зернових технологій-2018» заявив президент Української Аграрної Конфедерації, народний депутат України Леонід Козаченко, передає кореспондент «UGM».

«Від ринку землі ми нікуди не дінемося. Нам потрібно його відкривати. Але слід робити це так, щоб кожен із нас з вами був задоволеним цим відкриттям. Якщо 90% людей будуть задоволеними, – цього буде цілком достатньо. Що для цього треба зробити? Безумовно, є кілька ключових моментів, через які проходили усі країни світу. По-перше, не можна допускати на початковому етапі функціонування ринку іноземців, які купуватимуть землю. Адже, повірте, таких покупців, які хочуть зайти в Україну, дуже багато. Для них продовольча безпека – питання виживання своїх націй. Величезні країни з мільярдним населенням чекають цього. Пустити їх, а потім конкурувати з ними буде неможливо. Звісно, по ходу функціонування ринку часто виникатимуть побічні питання на зразок того, що в юридичній особі можуть «заховатися» іноземці, чи, скажімо, юридична особа може бути дарованою будь-кому. І через рік власником буде вже не українець, а китаєць чи німець. Усі ці моменти є дуже важливими.

Водночас сидіти, як зараз, і чекати ще 20-30 років теж неправильно. Моя позиція – чим скоріше ми відкриємо ринок землі, тим краще. Але усі вищезазначені моменти потрібно ретельно продумати, підписатись під ними і тільки потім починати», – наголосив політик.

Читайте також: Леонид Козаченко: «Украинскому АПК нужно около 75 миллиардов долларов инвестиций»

 

Андрей Мороз

Главная победа – победа над самим собой

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я