Ліван зацікавлений в імпорті українських зернових

Ліван і Україна зайнялися питанням розширення обсягів двостороннього товарообігу сільськогосподарської продукції. Вдалий приклад співпраці з Ліваном показав експорт живих тварин (ВРХ, кіз, овець). Його було розпочато у 2016 році, а за рік він зріс у 6 разів (14 млн дол.)

Лііванська сторона зацікавлена у збільшенні екпорту з України зернових культур, борошна, рослинних олій. З Лівану ж везтимуть цитрусові, банани та виноробну продукцію.

Крім цього Ліван може розглядатися Україною як майданчик, через який здійснюватиметься експорт до інших країн Близького Сходу. Важливим етапом відносин країн стане українсько-ліванський бізнес-форум, який заплановано на квітень.

«Протягом останніх років ми бачимо поступове зростання обсягів експорту в Ліван.  Значна динаміка спостерігається в сегменті тваринницької продукції. Ми намагаємось підтримати цей тренд, зокрема і впроваджуючи в Україні безпроцентно високу підтримку галузі тваринництва», – зазначив Максим Мартинюк, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо: За 2017 рік Україна експортувала до Лівану продукції сільського господарства на 204,4 млн доларів. Основними продуктами експорту є кукурудза та пшениця  (95,1 млн доларів), насіння олійних культур (43,8 млн доларів) та соняшникова олія (31,1 млн доларів).

Крім того Ліван імпортує з України м’ясо птиці, молочну продукцію, цукор, маргарин, волоські горіхи, корми для тварин та інше.

За інформацією Мінагрополітики

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я