Сільгоспвиробників попереджають про загрозу поширення мишоподібних гризунів. Згідно даних Держпродспоживслужби, подальший розвиток та поширення мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов. Хоча танення снігів і спричинило зниження популяції гризунів, загроза шкоди посівам озимих все ж існує, повідомляє СуперАгроном.

Як зазначається у звіті станом на 16 березня, за середньодобової температури +5ºС у подальшому існує ризик відновлення розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій.

Разом з цим, агрокліматичні умови звітного періоду на розвиток мишоподібних гризунів вплинули негативним чином.

«Повсюди у посівах озимих зернових культур та багаторічних травах, після танення снігового покриву, подекуди випадання понаднормової кількості опадів, відмічають затоплення 7-50, у місцях заниженого рельєфу 60-100% (Івано-Франківська, Київська, інші обл.) нір. При цьому, в степових, подекуди західних областях, де переважно відсутній сніговий покрив, на озимих зернових та ріпаку обліковували 0,5-3, на багаторічних травах і неугіддях до 4 жилих колоній колоній на гектар», — зазначають у Держпродспоживслужбі.

 

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я