На Черкащині створять штаб, який реагуватиме на можливі порушення прав громадян, фізичних та юридичних осіб  при отриманні ними сільськогосподарських земель державної власності.

Таке рішення хвалили на нараді під керівництвом голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Участь взяли керівник Управління Держгеокадастру в області, начальник ГУНП Валерій Лютий, представники районів області та аграрії Черкащини. Приводом для зустрічі стала резонансна подія в Маньківському районі, де 11 січня був проведений аукціон щодо передачі в оренду земельної ділянки, яку раніше орендував і обробляв фермер Григорій Білецький, керівник місцевого фермерського господарства. Проте останній не був допущений до аукціону. Підставою послужив нібито неповний пакет поданих документів на участь у торгах. На вимогу обурених аграріїв провести повторні торги керівництво районного Держгеокадастру відмовило та не надало вичерпних пояснень. Невдоволення супроводжувалися акціями протесту, адже такі випадки непоодинокі. – Ви знаєте, що площа сільськогосподарських угідь на Черкащині становить майже 1,5 мільйона гектарів. Аграрне виробництво в нас здійснюють 598 сільськогосподарських підприємств і 1306 фермерських господарств. За обсягами виробництва продукції сільського господарства на одну особу Черкащина посідає п’яте місце серед областей України. За обсягом виробництва в загальнодержавному рейтингу – 7 місце серед областей України. Аграрії області забезпечують продовольчу безпеку.

Водночас маємо проблемні питання в агропромисловому комплексі, які необхідно вирішувати негайно. Це перш за все питання земельних відносин, роботи системи Головного управління Держгеокадастру в області, – виступив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Ткаченко також зауважив, що аграрії, які влаштовували акції протесту, разом із тим виступили на підтримку зареєстрованого у Верховній Раді президентського законопроекту №7363, що передбачає передачу земель запасу і резерву в розпорядження об’єднаних територіальних громад для ухвалення рішень про проведення аукціонів. За його словами, ухвалення цього законопроекту дозволить зменшити корупцію в земельній сфері та захистити землі та майно селян. – Зі свого боку сьогодні ми маємо спільно напрацювати механізм реагування на подібні випадки, як на Маньківщині. Щоби надалі вчасно та ефективно врегульовувати земельні конфлікти, – додав очільник області.

На засіданні був присутній і керівник фермерського господарства “Білецьке” Григорій Білецький. Він розповів про ситуацію, яка виникла, та наголосив, що причин відмовляти йому в участі на аукціоні не було, оскільки надав всі необхідні документи. Запросили до слова і директора ДП “Черкський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” Петра Добровольського. Від нього присутні очікували роз’яснення та озвучення мотиву відмови Білецькому працівницею інституту, яка власне і приймала документи для участі в аукціоні. Однак Добровольський заявив, що не розібрався в ситуації, оскільки причетна до дій працівниця зараз перебуває на лікарняному.

Вирішуватимуть “маньківське питання” правоохоронці. Присутній на нараді начальник ГУНП в Черкаській області Валерій Лютий заявив, що безпосередньо після зустрічі в учасників інциденту приймуть покази та почнуть збирати доказову базу. У разі виявлення порушень, у поліції готові відкривати провадження. У свою чергу керівниця Держгеокадастру в Черкаській області Ольга Залога також прокоментувала звинувачення, які звучали в сторону установи. За її словами, Держеокадастр не має права згідно чинного законодавства втручатися в торги, адже є чітка процедура проведення аукціону. Офіційну заяву Держеокадастру ми публікували раніше: У Держгеокадастрі розповіли про відносини з підприємцем, який влаштував проти них протест Питання в системі, раніше, коли голова ОДА мав повноваження він міг приймати рішення, бо в нього на плечах багато інших повноважень і проблем, стихія – прогорнути. 50% – робота сільгосптоваровиробників. Їм треба, бо вони живуть на цій землі.

У підсумку наради вирішили розглянути можливість проведення повторно аукціону за згодою переможця, це б вирішило проблему. Наступний крок – створити відповідний штаб по контролю за обігом сільськогосподарських земель державної власності у Черкаській області. Штаб створюється і з метою швидкого реагування на випадки можливих порушень прав громадян, фізичних та юридичних осіб при отриманні ними сільськогосподарських земель державної власності. Контроль за виконанням розпорядження поклали на першого заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля та управління агропромислового розвитку. Склад: керівник – перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, заступник – начальник управління агропромислового розвитку Ігор Колодка, депутат обларади і голова постійної комісії земельних відносин Олександр Лупашко, секретар – головний спеціаліст відділу оренди землі водних, представник Держегеокадастру, за згодою заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, голова Асоціації фермерів області Віктор Гончаренко. – До штабу може звернутися будь-хто, хто претендує на оренду землі, ми вмикатимемо всі важелі впливу, долучатимуться і ЗМІ, і правоохоронні органи. В ідеалі – має працювати електронна система торгів ,також повинен бути ухвалений Законопроект №7363. Склад штабу збереться вже наступного тижня, – інформує Ткаченко.

Читайте також: ТОП-5 найбільш аграрних областей України

 

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я