Як повідомив на Дні поля у Інституті зрошуваного землеробства (Херсон) президент Національної академії аграрних наук Ярослав Годзало, температура повітря впродовж червня-липня в Україні очікується на півтора градуси вище, ніж за минулі тридцять років.

А досить посушливою була і весна! Тож «витівки» глобального потепління призведуть до ранніх жнив та втрати частини врожаю озимих культур, прогнозує науковець. Хоча збитки не будуть катастрофічними, – передає «Голос України»

«Недобір урожаю на півдні України компенсується гарними здобутками сільськогосподарських підприємств у центрі та на заході держави – там навесні опадів випало достатньо. Відтак, валовий збір зерна в цілому буде ненабагато меншим, ніж в останні роки, і залишиться в межах 60 мільйонів тонн. А цього вистачить і для внутрішніх потреб, і для експорту», – зазначив президент НААН України Ярослав Годзало.

Надалі в Україні ані прохолодніше, ані вологіше не буде. Тому науковці радять аграріям бути готовими до кліматичних змін: активніше використовувати посухостійкі сорти зернових культур, впроваджувати технології для збереження вологи. Інститут зрошуваного землеробства давно та інтенсивно працює в цьому напрямі: його селекціонери створили десятки високопродуктивних сортів та гібридів зернових, які успішно витримують періоди довгого бездощів’я. А тепер в інституті створили ще й полігон площею у сім гектарів, де відпрацьовують нові екологічно безпечніші технології підвищення родючості ґрунтів та захисту рослин для вирощування тієї ж пшениці, гороху й нуту.

Читайте також: Погода диктує свої правила гри світовому ринку пшениці

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я