Верховна рада України прийняла законопроект №7403-д, яким передбачається повернення бюджетного відшкодування ПДВ сільгоспвиробникам при експорті ними вирощених сої та насіння ріпаку.

Відповідне рішення сьогодні, 22 травня, підтримали 249 народних обранців.

«Звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року – насіння свиріпи або ріпаку не буде застосовуватися для сільськогосподарських підприємств-виробників зазначених олійних культур», – йдеться у пояснювальній записці ухваленого законопроекту.

За словами президента Української Аграрної Конфедерації, народного депутата України Леоніда Козаченка, не всі товаровиробники можуть бути експортерами, мається на увазі малі та середні.

«В законопроекті №7403-2, який був зареєстрований 29 грудня 2017 року (одразу після прийняття «олійних правок») прописана норма щодо повернення відшкодування ПДВ усім товаровиробникам. Ми разом з колегами народними депутатами-членами аграрного комітету є авторами цього законопроекту, послідовно відстоювали позицію аграріїв щодо виправлення прийнятих олійних правок. Але, на жаль, цей законопроект не набрав необхідної кількості голосів, тому ми з колегами прийняли рішення підтримати доопрацьований законопроект 7403-д, для того щоб в основному вирішити критичне питання по олійним правкам, а це значно покращує позицію аграріїв. В свою чергу це принесе більшу користь нашим аграріям, чим та ситуація, яка існує на сьогоднішній день», – зазначив чиновник на своїй сторінці у Facebook.

Розгляд законопроектів №7403-д і №7403-2

Повний запис розгляду законопроектів №7403-д і №7403-2 у парламенті.#Законопроект7403#ВАР від імені усієї аграрної спільноти висловлює щиру вдячність народним депутатам, які стали на захист малих та середніх аграріїв і підтримали законопроект №7403-2 під час голосування у сесійній залі.Андрій Дикун (Andriy Dykun) Михаил Соколов Denys Marchuk#ІванМірошніченко Андрій Вадатурський: робота з виборцями Roman Semenukha Сергій Лабазюк Вадим Івченко

Опубліковано Всеукраїнська Аграрна Рада 22 травня 2018 р.

Нагадаємо, 21 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла рішення про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, яким уточнено положення щодо скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, а саме передбачено звільнення від ПДВ операцій з експорту соєвих бобів на період з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року та насіння свиріпи, ріпаку – з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року.

Для операцій з експорту соняшнику бюджетне відшкодування ПДВ було повернуто.

Читайте також: Аграрії Кіровоградщини підтримали мітинги про відміну соєвих правок (відео)

Умные всё время учатся, глупые и так всё знают…

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я