Згідно з останнім глобальним звітом KPMG в сфері агробізнесу, більшість підприємств сьогодні вважають свої позиції стабільними і інвестують у власний розвиток, збільшуючи частку інвестицій на реалізацію капітальних проектів. 91% опитаних респондентів очікують зростання активів компаній, які вони представляють. При цьому 29% опитаних заявили про те, що таке зростання складе більше, ніж 5%.

Дослідження демонструє збільшення інвестицій в інновації. Так, 42% компаній фокусують витрати на вдосконалення виробництва і процесів, в той час як 29% планують інвестувати в розробку нових продуктів. У той же час частка компаній, які активно інвестують в дослідження і розробки, зменшилася з 9% до 4%.

Серед найбільш поширених проблем, які перешкоджають впровадженню інновацій було відзначено малоефективну корпоративну культуру і неможливість впливати на повний ланцюжок створення вартості.

Основними ризиками, які можуть перешкоджати аграрним компаніям реалізувати їхні плани в найближчі три роки, респонденти назвали низькі ціни 30%, волатильність цін 28%, зміна політичного ландшафту, включаючи Brexit 22%. Серед основних стримуючих факторів зростання експерти також назвали доступність до фінансування 32%, набір і утримання ключових працівників 32%, можливість впровадження інновацій 24%.

42% опитаних мають намір впроваджувати програми ефективності витрат, що дозволить не збільшувати чисельність персоналу. 34% компаній планують нарощувати штат співробітників: 40% робочих місць буде створено у виробництві, а 26% – в підрозділах продажів і маркетингу.

Більшість експертів також відзначили, що доступ до експортних ринків є ключовим напрямком, в якому їм необхідна підтримка урядів їхніх країн.

«Для українського Агро сектора дана тенденція знаходить відображення в спробах виробників розширити квоти в рамках зони вільної торгівлі з ЄС. Поки ці зусилля не мають успіху, оскільки поточні квоти були встановлені порівняно недавно і наші міжнародні партнери не готові їх переглядати в короткостроковій перспективі. Разом з тим, можна очікувати, що в довгостроковій перспективі об’єднавши зусилля з урядом, аграрії все ж зможуть домогтися розширення таких квот», – узагальнив Олександр Гаврилюк, керівник галузевої практики агропромислового сектора KPMG в Україні.

AgroNews

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я