Кожен господар, який працює на землі та націлений на результат, знає, що урожай починається з насіння. У цьому глибоко переконані фахівці відомого австрійського насіннєвого виробника Пробстдорфер Заатцухт, інтереси якого в Україні представляють авторитетні компанії «Дунай-Агро» і UA Group (ТД «Соєвий вік»).

Саме із спеціалістом «Дунай-Агро» Сергієм Мержвінським нещодавно поспілкувався журналіст «UGM», дізнавшись про останні селекційні новинки австрійського виробника.

– Хочу представити вам сорти австрійських ранньостиглих посухостійких сортів пшениці австрійської селекції Пробстдорфер Заатцухт (Probstdorfer Saatzucht®), вирощених у зоні 350-400 мм опадів (і це лише у зимовий період), – зазначив на початку бесіди пан Сергій. – Усі наші сорти є ранньостиглими і посухостійкими. Лінійка Пробстдорфер Заатцухт має як цінні пшениці, так і сильні, фуражного типу. Тобто, пшениця, яка дає в Україні понад 10 тонн з гектара високоякісного зерна.

Наші сорти районуються у зоні, де випадає 800 мм опадів. Перевага сортів Пробстдорфер Заатцухт – це ранньостигла лінійка, яка демонструє свій повний потенціал. Тобто вона може виповнитися, з осені краще створює кореневу трансвегетативну систему, а тому і навесні швидко проходить усі процеси і фази, через що ми отримуємо повний потенціал.

У нас в портфоліо наявні досить різні сорти. Наприклад, з двома найпопулярнішими в лінійці – МІДАС і БАЛАТОН, – компанія Пробстдорфер Заатцухт зайшла на український ринок лише три роки тому.

МІДАС – це сорт цінної пшениці, який може давати до 40% клейковини, він є досить стійким до хвороб. Ми можемо подивитися на флагові листи, на зелену масу. І фактично побачимо, що на початок липня, хоч сорт і ранньостиглий, але стоїть зеленим. Це можна пояснити тим, що він має генетичну стійкість до хвороб, є дуже посухостійким. Сорт стабільний, його врожайність можна «витягнути» до 10 т/га. Це сорт, який дає досить високий клас пшениці – ІДК (макаронні вироби тощо). Норма висіву приблизно 2-4,2 і 4,5 мільйонів. Тобто, МІДАС гірше кущиться, але водночас є сортом, який закладає п’яте зерно у ряду. Він має невеликий збитий колос, що дозволяє йому не пропускати через себе повітря. Так він утримує в собі вологу і можливу нестачу стеблостою компенсує колосом, який може бути до трьох грам. Пшениця досить висока, пластична. Має максимальну висоту до 90 см.

БАЛАТОН – один із флагманів Пробстдорфер Заатцухт. Як ви бачите, пшениця невисокого росту. БАЛАТОН не потребує першої росторегуляції, але це єдиний сорт стеблового типу, який на сьогодні є в Україні. При нормі висіву 3 млн він видає від 7 до 9,5 млн стебел на гектар. Якщо порівнювати з іншими пшеницями, тут є перевага в тому, що на 1,5-1,6 млн рослин виходить на гектарі більше. Тобто, це пшениця, яка дає масу. Але потрібно обов’язково враховувати особливості сорту. Що стосується конкретно цього, то йому потрібен дрібний посів. Щоб пшениця могла розкущитися, треба більшу частину азоту давати в перше живлення. Це дозволить утворити стеблостій. БААТОН дає в Україні понад 10 т/га. У нас є господарства, де збирали і понад 11 т/га. Цей сорт можна сіяти фактично в усіх природно-кліматичних зонах України. Ми засівали його, починаючи із степів Луганщини і закінчуючи Волинню. І він завжди дає стабільну врожайність – від 7 до 12 т/га, – наголосив Сергій Мержвінський і додав, що завдяки сильній генетиці, ретельній підготовці насіння та широкому спектру кращих сортів с.-г. культур марка Пробстдорфер Заатцухт вже протягом багатьох років має репутацію виробника надійного, стабільного і якісного посівного матеріалу. Детальніше у відео!

Купити озиму пшеницю австрійської селекції можна у магазині відповідального аграрія

SHOP.UAGROUP.UA

Читайте також: Експерт: настало соєве тисячоліття

Умные всё время учатся, глупые и так всё знают…

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я