Тільки за дотримання «розумних» технологій вирощування, своєчасного внесення того чи іншого препарату можна отримати справді великі врожаї. У цьому впевнений фермер із Кіровоградщини, агроном ФГ «Агродар 2015» Олександрійського району Костянтин Донченко, передає кореспондент «UGM».

Відвідавши посіви озимої пшениці на господарстві пана Костянтина, ми переконалися у правильності слів фермера з багаторічним досвідом роботи. Аграрій ознайомив нас із результатами власного експерименту з підживленням, який проводився на посівах озимої пшениці.

– Традиційно вирощуємо пшеницю, сою, горох, кукурудзу та соняшник, – каже аграрій. – Постійно намагаємося бути в курсі останніх новинок в агротехнологіях, пробуємо експериментувати, адже все у світі досить стрімко розвивається, і ми повинні йти у ногу з часом. Не хочеться займатися популізмом чи рекламою, але не відзначити і не поділитися з колегами тими результатами, які ми отримали, використовуючи добрива, було б, мабуть, неправильним, – переконаний фермер. На фото ви маєте змогу бачити стан посівів озимої пшениці на 8.04.2018.

Дослід 1 (фото рослини зліва)

– Посіви проводилися 25 вересня 2017 року. Перший зразок сіяли по чорному пару. Насіння обробляли протруйником Венцедор та добривом від компанії «Meristem» – Vigertem-S.

Пшениця почала сходити як і потрібно – через 5 днів після посіву. Незважаючи навіть на те, що глибина висіву склала аж 8 см (це добре видно по довжині кореневої нитки), – відзначає пан Костянтин. – Звісно, те, що у нас вийшло, було не зовсім правильним, адже пшениця у будь-якому випадку формує вузол кущення на глибині 2,5 см.

– Втім, хоч ми і допустили певну помилку при сівбі, все ж таки отримали гарні сходи – продовжує фермер. – Пшениця увійшла в зиму у фазі кущення. Наразі культура повністю відновила вегетацію та утворила вторинні корені. У цьому випадку ми не підживлювали посіви по мерзлоталому ґрунті. Надалі, приблизно за два тижні, плануємо внести колоїдну сірку в нормі 1,7 кг/га.

Дослід 2 (фото рослини справа)

– У цьому випадку ми проводили висів 27 вересня. Попередником був горох. Сходи отримали майже через 14 днів. Посівний матеріал був оброблений лише протруйником. Глибина посіву була 5 см. Сходи отримали гірші, оскільки було недостатньо вологи.

Зараз пшениця перебуває в фазі кущення, але вторинні корені ще не повністю сформувала. По зрідженим станам посіву видно, що пшениця потребує підкормки. Саме тому через тиждень плануємо внести селітру в нормі 80 кг/га, а після цього комплекс мікродобрив для зернових в хелатній формі в кількості 1 л/га.

– Як на мене, ілюстрації є досить показовими. Звісно, бездумно вносити будь-що не раджу нікому. Але за правильного і своєчасного внесення необхідних елементів можна отримати значно кращі результати, – переконаний фермер.

Читайте також: Китайці вирощують яблука та груші у формі Будди (фото)

Юлия Топонар

Немає нічого мінливішого, ніж погода

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я