Голова ради Асоціації “Українське насіннєве товариство”, Юлія Прохода –

це  та  рідкісна Особистість , яку можна побачити і на заняттях в студії йоги, і в екзотичних мандрівках, або почитати з задоволенням її цікаві та легкі пости в ФБ. Але  і в професійному плані пані Юлія досягла вже помітних висот, і її прізвище добре відоме всім, кому небайдуже майбутнє національного агроринку.

                  Днями Юлія Прохода відсвяткувала свій День народження – тож, користуючись нагодою, вітаємо її з цим святом і бажаємо побільше перемог та позитива в житті!

                    Нещодавно, перебуваючи у Києві, ми записали з Юлією невеличке інтерв»ю і розпочали його з елементарного питання: чим важливе для неї головування в Асоціації і кого саме ця структура об»єднує?

– Ця Асоціація об’єднує українських виробників, які намагаються працювати з насінням української селекції та вибудовувати наше обличчя на внутрішньому і зовнішньому ринках. Для мене це дуже цікаво, бо я теж сільгоспвиробник  зі своєю селекційною програмою, зі своїм насіннєвим заводом.

Де знаходиться ваше виробництво?

– Підприємство знаходиться в Одеській області. Їх насправді два: одне по зернових культурах, інше – по соняшнику. На обох заводах ми працюємо з насінням власної селекції. В основному це пшениця, якою ми пишаємося, а також ячмінь, яким ми також пишаємося, і соняшник. Ми класичною селекцією намагаємося складати конкуренцію високотехнологічним імпортним гібридам.

– Ви блискуче виступали як модератор одного з напрестижніших ком»юніті-форматів для аграріїв-насіннєвиків «SEED FORUM-2019». Чим запам»ятався цей форум, на які важливі рішення надихнув присутніх?

– Цю справді непересічну конференцію було організовано чотирма профільними асоціаціями, які працюють на насіннєвому ринку. У нас на ринку інколи спостерігається багато суперечок (там іноді виникає жорстка конкуренція), але в законодавчому полі, у  полі співпраці з держаними органами – у нас однакові проблеми. Тому ми з радістю співпрацюємо заради того, щоб зробити щось позитивне для насіннєвого ринку в цілому.

Ми закликали державу в особі наших державних чиновників. Мені дуже приємно, що народу на форум з’явилося значно більше, ніж ми могли уявити. Ми розраховували  максимум на 80 учасників, а прийшло 550 людей. Це означає, що насіння – стратегічно важливий сектор для української економіки. Було дуже важливо, що наші державні чиновники побачили, скільки народу зібралося, які питання вони ставлять, що народ в темі. Тобто ми не кидаємо нашу галузь лише в руки держави, не очікуємо, що вона щось за нас зробить.

Успішно пройшла також і друга панель, бізнесова. Теж дуже цікаво побачити, як люди з різних галузей контактують –  емоційно але і професійно… В нас тут є і транснаціональна корпорація, і український державний виробник, і дистриб’ютер, і компанія, яка зі споживача насіння виросла в насіннєвого виробника – це один з найбільших холдингів “Харвіст”. Цікаво послухати, як вони вбачають, чого вистачає на ринку, чого не вистачає і куди ми будемо взагалі рухатись.

– Яким був найбільш емоційний момент?

– Коли у нас мікрофон заклинило і по всьому залу пішов шалений звук )).

А якщо серйозно – так сталося, що держава, на жаль, не відрізняється дуже сталою політикою щодо агросектору. Кожна нова кадрова зміна несе за собою зміни у стратегії планування, у виробничому процесі, в усьому.

У нас нещодавно відбулася несподівана зміна в керівництві Мінагрополітики.  Тепер новий виконуючий обов’язки міністра – Ольга Трофімцева. Слава Богу, ми її добре знаємо і розуміємо, яку політику вона далі буде вести. Вона відома у галузі людина, близька, тут немає ніяких питань.

Але по виробничих питаннях, які стосуються сертифікації, у нас недавно з’явився новий керівник, з яким ми тільки що познайомились. У нас було дуже багато запитань до нього з приводу того, як він бачить подальшу роботу. Чи збереже він кадрове ядро? Бо людей, які можуть фахово займатися сертифікацією насінництва, не так і багато.

Тобто немає черги з тих, хто може цим займатися професійно, швидко, якісно, відповідаючи за результати. Тому найбільше занепокоєння було якраз цим. Ми почули обнадійливі слова про те, що буде нарощуватись матеріально-технічна база і буде вибудовуватися кадрова політика. Побачимо. Будемо сподіватися, що все так і буде.

– А з Олександром Ушаковим з Кіровоградської області ви партнери?

– Я не пам’ятаю точно, коли ми познайомилися з паном Олександром. Але співпрацюємо ми з ним в усіх галузях. По-перше, він один із засновників нашої Асоціації. І не втрачає до неї інтерес. Нам важко, ми намагаємося не брати з членів Асоціації багато грошей, бо розуміємо, що у них інколи є певний дефіцит коштів.

В той же час намагаємося ефективно виконувати свої завдання. Пан Олександр – один з тих, хто завжди підставить плече, допоможе або інформаційною підтримкою, або іншою. Тобто допомагає нам жити в нашому згуртованому насіннєвому середовищі.

З іншого боку, ми з ним співпрацюємо у виробництві. Це надійний партнер, якого я можу лише рекомендувати. Я сподіваюся, що він також задоволений нашою пшеницею одеської селекції, яку ми йому пропонуємо. Він уособлює  ідеальний симбіоз і бізнес-партнера, і людини, з якою приємно мати справу.

– Ви ведете в Фейсбуці свою сторінку по насіннєвих проблемах?

– Сторінка має назву Юлія Прохода, але англійськими літерами. Я там не лише про насіння пишу. Як правило люди, які займаються насінням, не зупиняються на одному проекті.

Бесідувала Оксана Чіканчи

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я