Досить невеликий врожай картоплі цього року і погана якість призведуть до втрат при зберіганні і значного подорожчання вже навесні наступного року. Про це сказав менеджер з технічного супроводу картопляних господарств ТОВ «Адама Україна» Олег Тарасенко.

«Перевиробництва у цьому році немає. А навпаки буде дефіцит, через те, що картопля погано буде зберігатися. Це зараз ціна така низька, з весни ціна значно підвищиться, тому що картопля не збережеться, будуть великі втрати», – сказав він.

Тарасенко розповів про те, що через чергування великої спеки та вологи виникли проблеми з якістю картоплі. «Я маю на увазі вторинний ріст, тобто формування бульби неправильної форми. Крім цього, через перезволоження ґрунту відбулась задуха і окремі сорти картоплі, які були довго у землі, почали гнити з середини. Тому, зберігання картоплі протягом зими буде погане», – сказав експерт.

За його словами, вже сьогодні у населення немає товарної картоплі для продажу. «І тому, ціна на ринку на неї на сьогодні досить висока. Наприклад, у нас, в Київській області, роздрібна ціна на картоплю тримається на рівні 6-8 гривень за кілограм», – додав він.

Тарасенко зазначив, що оптова ціна трохи нижча – 3,70 гривень, але вона занижена сильно, бо йде масове копання картоплі господарствами і є пропозиція на ринку. При цьому якісна картопля має вищу ціну – 4 гривні. «Далі оптові ціни також будуть рости», – прогнозує експерт.

Agronews

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я