«Бізнес.Цензор» підготував черговий рейтинг найбільших за виручкою компаній України, які минулого року разом отримали  2,8 трлн грн доходу. Ця цифра лише на 200 млрд грн менша від номінального валового доходу країни за 2017 рік. У порівнянні з 2016 роком дохід 200 найбільших компаній виріс майже на 22%. Одне з провідних місць в рейтингу відведено вітчизняному агросектору, який у ТОП-списку представили понад тридцять агрокомпаній.

За курсом НБУ на момент складання рейтингу 2,8 трлн грн сукупного доходу двох сотень найбільших компаній України за 2017 рік – $98 млрд. Для порівняння, виручка корпорації Samsung за аналогічний період становила $225,2 млрд, а автомобілебудівного концерну Daimler AG (виробляє Mercedes-Benz) – 164,3 млрд євро.

Найбільшою компанією України традиційно є група НАК «Нафтогаз України», яка отримала 188 млрд грн доходу від видобутку, транспортування, зберігання та продажу газу. Ключові активи «Нафтогазу» – найбільша газовидобувна компанія країни «Укргазвидобування» та оператор газотранспортної системи (ГТС) «Укртрансгаз». Вони посіли третє та дев’яте місце в рейтингу.

Друге місце в рейтингу ТОП 200 компаній України посіло ДП «Енергоринок» – 146,2 млрд грн. Це оператор розрахунків на енергетичному ринку. Дохід цього ДП – це обсяг виробленої в Україні електроенергії в грошовому еквіваленті.

«Укрзалізниця», з доходом 74 млрд грн, посіла четверте місце рейтингу.

В десятку найбільший компаній також потрапили три металургійних заводи: найбільший гірничо-металургійний комбінат країни – «Арселор Міттал Кривий Ріг», який належить міжнародній корпорації ArcelorMittal, «Азовсталь» та ММК імені Ілліча, які входять в «Метінвест» олігархів Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

Мережа дисконтних супер-маркетів «АТБ-маркет» посіла шосту сходинку. Дохід мережі за рік виріс на 37%.

Замикає десятку найбільший у світі виробник соняшникової олії – «Кернел-трейд», який належить Андрію Веревському. Минулого року компанія була на п’ятому місці у ТОП-200.

РЕЙТИНГ ГАЛУЗЕЙ ЗА ДОХОДАМИ ТОП-200 КОМПАНІЙ 2017 РОКУ

Ми – сировинна країна. Копаємо, плавимо, вирощуємо. Далі вантажимо це все на кораблі та відправляємо в інші країни, де з нашої сировини виробляють продукцію з високою доданою вартістю.

З іншої сторони, ми сильно залежні від енергоносіїв і щороку імпортуємо газу, нафтопродуктів, ядерного палива та вугілля на мільярди доларів.

Сировинний характер нашої економіки яскраво демонструє структура галузей за доходами 200 найбільших компаній України.

Так, перше місце тут посідає енергетична галузь. Сукупний дохід компаній енергетичного сектору, які потрапили до ТОП-200 за виручкою, становив 980 млрд грн.

Дохід гірничо-металургійного комплексу у 2017 році становив 590 млрд грн, агропромислового комплексу – 421 млрд грн.

Ще у нас добре розвинена торгівля. Сукупний дохід українського рітейлу з ТОП-200 – 335 млрд грн, а дистрибуційних компаній – 180 млрд грн.

Транспортні компанії минулого року отримали 147 млрд грн.

Водночас, компанії, які виробляють продукти з високою доданою вартістю, опинилися на дні нашого рейтингу. Так компанії хімпрому отримали 46 млрд грн, а IT/Телеком – 45 млрд грн. Найменша галузь – машинобудування, яка отримала 25 млрд грн сукупного доходу.

ДЕСЯТЬ НАЙПРИБУТКОВІШИХ КОМПАНІЙ 2017 РОКУ

Найприбутковішою компанією України є НАК «Нафтогаз України». Разом зі своїми дочками, найбільшою газовидобувною компанією «Укргазвидобування» та оператором ГТС «Укртрансгазом», НАК в 2017 році показала 39 млрд грн чистого прибутку.

Це рекордний прибуток для групи за 20 років роботи. В компанії заявили, що прибуток отримано завдяки перемозі над «Газпропом» у Стокгольмі, збільшенню обсягів видобутку газу та транзиту.

Минулого року зріс і дохід «Нафтогазу» – на 16% до 188 млрд грн. Група заплатила в державну казну 110 млрд грн – близько 15% доходів держбюджету України.

Другою найприбутковішою компанією країни є Південний гірничо-збагачувальний комбінат – один з найбільших виробників залізної руди в Україні. Минулого року повний контроль над цим підприємством отримав олігарх Рінат Ахметов, який викупив долю у росіянина Романа Абрамовича.

В цілому серед десяти найприбутковіших компаній 2017 року, половина – структури Ахметова. Зокрема, два ГЗК: Північний та Інгулецький, газовидобувна компанія «Нафтогазвидобування» та металургійний комбінат «Запоріжсталь».

До рейтингу, з прибутком в 6 млрд грн, також потрапив телекомунікаційний оператор «Київстар», який контролюється компанією Михайла Фрідмана – бізнесмена українського походження, зі значними активами в Росії.

По 5 млрд грн чистого прибутку в 2017 році отримали найбільший гірничо-металургійний комбінат «Арселор міттал Кривий ріг» та Полтавський ГЗК, який належить олігарху Костянтину Жеваго.

ДП «Адміністрація морських портів України» посіло дев’яте місце, отримавши минулого року 4 млрд грн чистого прибутку. Прибутки компанії забезпечують високі ставки портових зборів, що негативно відображається на експортному потенціалі України.

ДЕСЯТЬ НАЙБІЛЬШ ЗБИТКОВИХ КОМПАНІЙ 2017 РОКУ

Найбільший збиток в 2017 році отримав оператор газотранспортної системи «Укртрансгаз» (УТГ). У його фінансовій звітності записано 24,8 млрд грн збитку. Насправді «Укртрансгаз» – прибуткова компанія, яка щороку отримує мільярди від транзиту російського газу та спрямовує їх до державного бюджету.

Водночас, більше половини збитку (14,44 млрд грн валового збитку), який компанія вказала у фінансовій звітності – суто бухгалтерська особливість, оскільки УТГ значно наростила амортизаційні відрахування у зв’язку з тим, що з 2019 року «Газпром» може припинити транзит газу через Україну і частина потужностей нашої ГТС не буде задіяна.

Також у фінзвітності мова йде про 12,6 млрд грн збитку, який компанія отримала від транспортування газу магістральними газопроводами. Очевидно, сюди ж було включено збиток за послуги балансування ГТС, коли значні обсяги газу були спожиті, однак не оплачені.

«Дніпровський металургійний комбінат» посів друге місце антирейтингу, отримавши 13,2 млрд грн збитку у 2017 році.

Комбінат входить в корпорацію ІСД, яка контролюється російським «Внєшекономбаном». По факту, «Дніпровський металургійний комбінат» перебуває в управлінні «Метінвесту» Ранта Ахметова. Контроль над комбінатом олігарх отримав через борги, які завод ІСД накопичив перед структурами Ахметова за сировину.

Корпорація «Донецьксталь – Металургійний Завод» отримала 8,185 млрд грн збитку. Раніше активи «Донецьксталі» належали російському олігарху Віктору Нусенкісу. Метзавод корпорації знаходиться в окупованому Донецьку.

В 2018 році стало відомо, що Рінат Ахметов викупив у «Донецьксталі» Нусенкіса найбільш ліквідний актив – Шахтоуправління «Покровське». Це найбільший виробник коксівного вугілля в країні.

Підконтрольна групі «Приват» олігарха Ігоря Коломойського та бізнесмену Олександру Ярославському «Укртатнафта» минулого року отримала 2,4 млрд грн збитку. Міноритарна доля в компанії належить НАК «Нафтогаз», який не має впливу на її менеджмент.

«Укртатнафта» управляє єдиним працюючим нафто-переробним заводом в Україні – Кременчуцьким НПЗ та контролює більше 40% внутрішнього ринку бензинів.

Чому єдиний НПЗ в країні з такою долею ринку працює в збиток? Відповідь криється в особливостях ведення бухгалтерії групою «Приват».

НАЕК «Енергоатом», яка управляє чотирма АЕС та виробляє 55% електроенергії в Україні, отримала 1,3 млрд грн збитку. Збиток отримано через низький тариф на відпуск електроенергії, який встановлює Нацкомісія, що регулює енергетику та комунальні послуги (НКРЕКП).

Водночас, ДТЕК Ахметова, конкурент «Енергоатома», минулого року отримала 4,6 млрд грн чистого прибутку, завдяки дії форимули «Роттердам +», яка дозволяє продавати електроенергію компанії за завищеними тарифами.

ОСОБЛИВОСТІ РЕЙТИНГУ

В рейтинг 200 найбільших компаній України, як і в минулі роки, потрапило чимало державних компаній. Їх тут 15 одиниць, а їхній сукупний дохід становив 528 млрд грн.

До рейтингу увійшло 70 компаній українських олігархів. Найбільша кількість – у Ріната Ахметова. Як і минулого року до 200 найбільших компаній України потрапило 30 його компаній. В основному це підприємства з «Метінвесту» та ДТЕК Ріната Ахметова.

Їхня сукупна виручка становила майже 450 млрд грн, або 16% від сукупного доходу 200 найбільших компаній України за 2017 рік. Минулого року сукупна виручка підприємств Ахметова, які потрапили до ТОП-200, становила 320 млрд грн.

Більша половини сукупного доходу, який згенерували 200 найбільших компаній України, припало на держкомпанії, Ріната Ахметова та інших олігархів, агрохолдинги та структури міжнародних корпорацій.

До рейтингу вперше потрапили компанії з орбіти впливу Віктора Медведчука – кума президента Росії Володимира Путіна. Це компанії «Глуско Україна» та «Авінтрейд».

«Глуско Україна» входить в швейцарську Proton Energy Group. З 2016 року компанія почала поставки дизпалива нафтопродуктопроводом «Самара – Західний напрямок» з Росії.

Тоді ж Proton через Glusco Energy придбав в Україні 127 АЗС та шість нафтобаз російської державної компанії «Роснафта». Компанія «Авінтрейд» – фаворит тендерів на поставку пального для «Укрзалізниці».

Своє відношення до цих компаній Медведчук спростовує.

До ТОП 200 потрапив й інший трейдер нафтопродуктів, який заробив свій капітал на поставках пального залізниці та армії. Мова йде про компанію «Трейд Коммодіті», яка контролюється Андрієм Адамовським. Цей бізнесмен – товариш впливового депутата від БПП Олександра Грановського, який є близьким до Петра Порошенка.

Керівництво «Трейд Коммодіті» підозрюють у корупції під час продажу пального Міноборони.

БЦ використовував фінрезультати окремих юросіб і не консолідував доходи холдингів, оскільки не всі фінансово-промислові групи оприлюднюють консолідовану звітність.

Компанія Виручка 2017, млрд грн Прибуток/збиток, млн грн Вид діяльності Власник
1 НАК “Нафтогаз України” 187,93 39 330 Енергетика: імпорт та продаж природного газу Держава
2 ДП “Енергоринок” 146,21 856 Енергетика: Планує роботу системи ОЕС, здійснює розрахунки Держава
3 ПАТ “Укргазвидобування” 75,09 30 473 Енергетика: видобуток газу та виробництво нафтопродуктів НАК “Нафтогаз України” (Держава)
4 ПАТ “Укрзалізниця” 73,95 111 Транспорт Держава
5 ПАТ “Меткомбынат “Азовсталь” 68,97 -131 ГМК: виробництво сталі та прокату “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
6 ТОВ “АТБ-Маркет” 66,30 2 304 Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков, Віктор Карачун
7 ПрАТ “Арселор Міттал Кривий Ріг” 66,19 5 062 ГМК: виробництво сталі та прокату ArcelorMittal (Індія), Лакшмі Міттал
8 ПАТ “ММК ім. Ілліча” 56,64 -828 ГМК: виробництво сталі та прокату “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
9 ПАТ “Укртрансгаз” 51,18 -24 831 Енергетика: транзит, зберігання та постачання газу НАК “Нафтогаз України” (Держава)
10 ТОВ “Кернел-трейд” 48,67 411 АПК: експорт зернових Андрій Веревський
11 ТОВ “ТЕДІС Україна” 47,11 704 Дистрибуція: продаж тютюнових виробів Борис Кауфман, Річард Даксбері та Річард Доріан Фенхальц (Великобританія)
12 ПАТ “ЗМ “Запоріжсталь” 46,75 3 349 ГМК: виробництво сталі та прокату “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
13 ТОВ “ДТЕК Трейдінг” 46,74 379 Енергетика: постачання вугілля та електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
14 ТОВ “Сільпо-Фуд” 44,02 -297 Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети Володимир Костельман
15 ДП НАЕК “Енергоатом” 38,49 -1 322 Енергетика: виробництво елктроенергії Держава
16 ТОВ “БНК-Україна” 34,03 41 Енергетика: імпорт нафтопродуктів “Білоруська нафтова компанія” (Білорусь)
17 ТОВ “Епіцентр К” 33,70 2 840 Рітейл: продаж будівельних матеріалів та побутової продукції Олександр та Галина Гереги, Тетяна Суржик (сестра Галини)
18 ПАТ ФПНК “Укртатнафта” 33,23 -2 437 Енергетика: виробництво нафтопродуктів Ігор Коломойський та Олександр Ярославський, НАК “Нафтогаз”
19 ПАТ “ДТЕК Дніпровські електромережі” 28,46 35 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
20 ТОВ “Метінвест холдинг” 28,31 135 ГМК: видобуток руди, виплавка сталі, виробництво прокату Рінат Ахметов, Вадим Новинський
21 ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля” 27,60 692 Енергетика: видобуток вугілля ДТЕК, Рінат Ахметов
22 ТОВ “Імпорт Транс Сервіс” 27,23 -241 Енергетика: імпорт та реалізація пального Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
23 ПАТ “Київенерго” 26,96 -139 Енергетика: виробництво струму та теплової енергії ДТЕК, Рінат Ахметов
24 ПАТ “Укрнафта” 26,91 444 Енергетика: видобуток нафти та газу НАК “Нафтогаз”, Ігор Коломойський
25 ПП “Окко-Бізнес-Контракт” 26,42 203 Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктів Віталій Антонов
26 ТОВ “БАДМ” 26,14 455 Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратів Олександр Дитятковський, Олександр Суходольський
27 ПАТ “Авдіївський коксохімічний завод” 24,90 2 851 ГМК: виробництво коксу “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
28 ПАТ “Північний ГЗК” 23,28 7 792 ГМК: видобуток та збагачення руди “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
29 ТОВ “Нафтотрейд Ресурс” 22,66 -657 Енергетика: імпорт та реалізація пального Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
30 ПрАТ “Міжнародні авіалінії України” 22,10 -305 Транспорт: пасажрські авіаперевезення Ігор Коломойський, Арон Майберг
31 ПАТ “ДТЕК Західенерго” 21,35 -1 180 Енергетика: виробництво електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
32 ТОВ “Оптіма-фарм” 21,12 186 Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратів Андрій Губський
33 ТОВ “АДМ Трейдінг Україна” 20,94 245 АПК: торгівля зерном Alfred C.Toepfer International (Німеччина)
34 ТОВ “Метінвест-СМЦ” 20,91 1 158 ГМК: продаж прокату “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
35 ПАТ “Полтавський ГЗК” 20,59 4 872 ГМК: видобуток та збагачення руди Ferrexpo, Костянтин Жеваго
36 ДочПзІІ “Сантрейд” 20,08 70 АПК: торгівля зерном, тютюном та кормами Bunge (США)
37 ПАТ “Південний ГЗК” 19,97 8 991 ГМК: видобуток та збагачення руди “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
38 ТОВ СП “Нібулон” 18,88 -514 АПК: виробництво та експорт зернових Олексій Вадатурський та син Андрій
39 ПАТ “Нікопольський завод феросплавів” 18,88 2 666 ГМК: виробництво феросплавів Ігор Коломойський, Віктор Пінчук
40 ПАТ “Миронівський хлібопродукт” 17,85 -1 802 АПК: виробництво кормів та курятини Юрій Косюк
41 ТОВ “Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб’юшн” 17,79 359 АПК: виробництво та реалізація цигарок Philip Morris (Швейцарія)
42 ТОВ “Метінвест-Шіппінг” 17,78 -4 Транспорт: перевалка грузів в портах “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
43 ТОВ АТ “Каргілл” 17,21 164 АПК: експорт зернових Cargill (США)
44 ПрАТ “Київстар” 17,08 6 169 ІТ: надання послуг мобільного зв’язку та інтернету VimpelCom (Михайло Фрідман)
45 МПП Фірма “Ерідон” 16,74 226 АПК: продаж засобів захисту рослин, насіння. Вирощування ВРХ Сергій Кролевець
46 ПрАТ “Дніпровський металургійний завод” 15,78 2 380 ГМК: виробництво сталі та прокату Олександр Ярославський
47 ПАТ “Інгулецький ГЗК” 15,71 5 711 ГМК: видобуток та збагачення руди “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
48 ТОВ “Бритіш Американ Тобакко” 15,46 -171 АПК: виробництво та реалізація цигарок British American Tobacco (Велика Британія)
49 ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” 15,44 -13 221 ГМК: виробництво сталі та прокату Корпорація ІСД, Олег Мкртчан (контроль у Ріната Акхметова)
50 ПАТ “ДТЕК Дніпроенерго” 15,37 979 Енергетика: виробництво електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
51 ПрАТ “Донецьксталь – металургійний завод” 14,94 -8 185 ГМК: виробництво сталі та прокату Віктор Нусенкіс
52 ПАТ “Мотор Січ” 14,92 3 078 Машинобудування: виробництво авіаційних двигунів В’ячеслав Богуслаєв
53 ПрАТ “Дніпровський коксохімічний завод” 14,74 1 369 ГМК: виробництво коксу Рінат Ахметов
54 ТОВ “Метро Кеш Енд Кері Україна” 14,47 -1 363 Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети МETRO Group (Німеччина)
55 ТОВ “ДТЕК Східенерго” 13,70 1 232 Енергетика: виробництво електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
56 ТОВ “Самсунг Електронікс Україна” 12,53 230 Дистрибуція: релізація електроніки Samsung (Південна Корея)
57 ДочП “Кондитерська корпорація Рошен” 12,43 2 358 АПК: виробництво кондитерської продукції Петро Порошенко
58 ТОВ ТД “Агроімпорт ЛТД” 12,32 27 Хімпром: торгівля добривами Віктор Дубовенко
59 ТОВ “Лемтранс” 11,76 -45 Транспорт: вантажні перевезання SCM, Рінат Ахметов
60 ПрАТ “ВФ Україна” (МТС) 11,75 2 206 ІТ: надання послуг мобільного зв’язку та інтернету Володимир Євтушенков (Росія)
61 ПрАТ “Джей Ті Інтернешнл Компані Україна” 11,60 169 АПК: виробництво та реалізація цигарок Japan Tobacco Group (Японія)
62 ТОВ “Ашан Україна Гіпермаркет” 11,34 264 Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети Auchan (Франція)
63 ТОВ “Анвітрейд” 11,34 9 Енергетика: імпорт та реалізація пального Петро Белз (орбіта Віктора Медведчука)
64 ПрАТ “Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів” 11,27 -149 АПК: виробництво тваринних кормів МХП, Юрій Косюк
65 ТОВ “МЗ “Дніпросталь” 11,14 1 409 ГМК: виробництво трубної заготовки “Інтерпайп”, Віктор Пінчук
66 ПАТ “Центренерго” 10,92 1 891 Енергетика: виробництво електроенергії Держава
67 ПАТ “Центральний ГЗК” 10,73 2 709 ГМК: видобуток та збагачення руди “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
68 ПрАТ “Філіп Морріс Україна” 10,69 627 АПК: виробництво та реалізація цигарок Philip Morris (Швейцарія)
69 ТОВ “Сингента” 10,63 496 АПК: реалізація добрив, насіння та засобів захисту рослин Syngenta (Швейцарія)
70 ПрАТ “Нафтогазвидобування” 10,59 6 716 Енергетика: видобуток газу ДТЕК, Рінат Ахметов
71 ІП “Логін” 10,47 -943 Дистрибуція: дистрибуція комп’ютерної та офісної техніки ERC (Electronic Resource Company), Олександр Дегода
72 ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація” 10,42 -1 518 АПК: вирощування та продаж зернових Держава
73 ПП “Укрпалетсистем” 10,37 29 Енергетика: імпорт та реалізація пального UPG, Юлія Васьковська
74 ПАТ “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод” 10,34 310 ГМК: виробництво стальних труб “Інтерпайп”, Віктор Пінчук
75 ПзІІ “Тойота-Україна” 9,89 734 Дистрибуція: реалізація легкових автомобілів Toyota Group (Японія)
76 ТОВ “Інкостіл Груп” 9,85 29 Рітейл: оптова торгівля Westahead Limited (Гонконг)
77 ТОВ “ВОГ Рітейл” 9,75 -3 Енергетика: імпорт та реалізація пального Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
78 ТОВ “С К С” 9,66 5 Рітейл: оптова торгівля Ігор Штаблавий
79 ТОВ “НФ Трейдінг Україна” 9,60 -45 Хімпром: реалізація добрив Дмитро Фірташ
80 ТОВ “ДТЕК Високовольтні мережі” 9,56 -429 Енергетика: реалізація електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
81 ТОВ “Дельта Вілмар СНД” 9,46 606 АПК: виробництво масло-жирової продукції “Делмар ПТЕ ЛТД” (Індія)
82 ТОВ “САВ-Дістрибьюшн” 9,39 84 Рітейл: роздрібна торгівля побутовою електронікою “Фокстрот”, Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев
83 ТОВ “Альянс Енерго Трейд” 9,38 74 Енергетика: імпорт та реалізація пального Роман Адамов
84 ТОВ “Вінницька птахофабрика” 9,33 2 011 АПК: виробництво курятини МХП, Юрій Косюк
85 ПзІІ “Гленкор Агрікалчер” 9,16 318 АПК: експорт зернових Glencor (Швейцарія)
86 ТОВ “Комфі Трейд” 9,15 61 Рітейл: продаж побутової електроніки Станіслав Роніс
87 ТОВ “Вента. ЛТД” 9,09 97 Дистрибуція: оптова торгівля фармацевтичними препаратами Леонід Конобєєв (РФ)
88 ТОВ “Катеринопільський елеватор” 8,99 124 АПК: зберігання та торгівля зерном МХП, Юрій Косюк
89 ТОВ “Нестле Україна” 8,95 -136 АПК: виробництво кондерки та соусів Nestle (Швейцарія)
90 ТОВ “Сандора” 8,90 12 АПК: виробництво безалкогольних напоїв та соків PepsiCo (США)
91 ПАТ “ШУ “Покровське” 8,82 2 036 ГМК: видобуток та збагачення вугілля Рінат Ахметов
92 ПрАТ “Запоріжкокс” 8,59 1 059 ГМК: виробництво коксу “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
93 ТОВ “Порше Україна” 8,39 504 Дистрибуція: продаж легкових автомобілів Porsche Holding (Австрія)
94 ТОВ “Фора” 8,34 -69 Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном Fozzy, Володимир Костельман
95 ІП “І-АР-СІ” 8,29 -79 Рітейл: дистрибуція електроніки Олександр Дегода
96 ПрАТ “Миронівська птахофабрика” 8,28 1 794 АПК: виробництво курятини МХП, Юрій Косюк
97 ДП НЕК “Укренерго” 8,26 1 748 Енергетика: управління електромережами Держава
98 ПрАТ “Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь” 8,15 54 ГМК: виробництво спеціальних марок сталі VS Energy, Михайло Спектор, “Приват”, Ігор Коломойський
99 ВАТ “Запоріжжяобленерго” 8,05 -14 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії Держава, брати Суркіси, Костянтин Григоришин, Ігор Коломойський
100 ПрАТ “Київобленерго” 8,03 218 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії VS Energy, Михайло Спектор, Олександр Бабаков, Євген Гінер
101 ТОВ “Миколаївський глиноземний завод” 7,97 861 ГМК: видобуток глини для виробництва алюмінію Олег Дерипаска
102 ПзІІ “Імперіал Тобако Юкрейн” 7,96 -125 АПК: виробництво та реалізація цигарок Imperial Tobacco Holding Overseas (Великобританія)
103 АТ “Харківобленерго” 7,95 31 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії Держава, Костянтин Григоришин
104 ТОВ “АВ Метал Груп” 7,92 79 ГМК: реалізація металопрокату Сергій Скіда, Оксана Плєханова, Ірина Гаврилюк, Інна Зімовець
105 ТОВ “Нова пошта” 7,87 429 Транспорт: надання поштових послуг В’ячеслав Климов, Володимир Поперешнюк
106 ТОВ “Дієса” 7,82 68 Рітейл: реалізація побутової електроніки “Ельдорадо”, Віктор Поліщук
107 ТОВ “Омега” 7,65 36 Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети Руслан Шостак, Валерій Кіптик
108 ДП “Адміністрація морських портів України” 7,63 3 606 Транспорт: управління портами Держава
109 ТОВ “Продмаркет плюс” 7,53 5 Рітейл: гуртова торгівля напоями Артур Чигрін
110 АТ “Одесаобленерго” 7,52 5 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії VS Energy, Михайло Спектор, Олександр Бабаков, Євген Гінер
111 ПАТ “Запорізький завод феросплавів” 7,49 1 648 ГМК: виробництво феросплавів Ігор Коломойський
112 ТОВ “Метінвест-Ресурс” 7,45 17 ГМК: операції з ломом чорних металів “Метінвест”, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
113 ТОВ “Новус Україна” 7,31 59 Рітейл: реалізація харчів та напоїв через власні супермаркети Consul Trade House (Литва)
114 ПАТ “Дніпроазот” 7,30 533 Хімпром: виробництво азотних добрив “Приват”, Ігор Коломойський
115 ТОВ “Август Пром” 7,05 5 Енергетика: реалізація нафтопродуктів “Трейд Коммодити”, Андрій Адамовський
116 ТОВ “ТД Сокар Україна” 7,03 9 Енергетика: реалізація нафтопродуктів SOCAR (Азербайджан)
117 ТОВ “Експансія” 6,95 458 Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном Володимир Костельман
118 ТОВ “Інтерпайп Україна” 6,95 237 ГМК: виробництво стальних труб Віктор Пінчук
119 ТОВ “Кофко Агрі Ресорсіз Україна” 6,92 193 АПК: експорт зернових COFCO International (Гонконг)
120 ТОВ “Проктер Енд Гембл Трейдінг Україна” 6,76 169 Дистрибуція: реалізація побутової хімії Procter&Gamble (США)
121 ПАТ “Полтаваобленерго” 6,69 130 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії “Приват”, Ігор Коломойський
122 ПрАТ ВК “Укрнафтобуріння” 6,67 1 953 Енергетика: видобуток газу Ігор Коломойський, Віталій Хомутиннік, Павто Фукс
123 ТОВ ЕСК “Еско-Північ” 6,63 1 397 Енергетика: видобуток газу Микола Злочевський
124 ТОВ “Руш” 6,60 243 Рітейл: володіє мережею магазинів EVA Руслан Шостак
125 ТОВ “Віннер Імпортс Україна, ЛТД” 6,60 230 Дистрибуція: продаж легкових автомобілів Вадас Александра Гинянська, Майкл Гинянський, Джон Гинянський (всі з США)
126 ТОВ “Луї Дрейфус Компані Україна” 6,57 292 АПК: експорт зернових Louis Dreyfus (Нідерланди)
127 ТОВ “Альянс Еволюшн” 6,55 -78 Енергетика: реалізація нафтопродуктів “Приват”, Ігор Коломойський
128 ТОВ “Альянс Ойл Україна” 6,54 76 Енергетика: реалізація нафтопродуктів Alliance Oil Company (Росія), Ірина Чернюк Філіппу (Кіпр)
129 ТОВ “Єристовський ГЗК” 6,48 2 143 ГМК: видобуток та збагачення руди Костянтин Жеваго
130 ТОВ “МТІ” 6,44 204 Рітейл: гуртова торгівля взуттям та одягом Володимир Цой
131 ТОВ “Фосагро-Україна” 6,38 354 АПК: реалізація добрив ФосАгро, Андрей Гурьев (РФ)
132 ТОВ “Фудком” 6,31 7 Рітейл: роздрібна торгівля продуктами харчування Роман Лунін
133 ТОВ “Дітрейд ЛТД” 6,14 4 Рітейл: гуртова торгівля напоями Леонід Спицький
134 ПАТ “Укртелеком” 6,12 867 ІТ: надання послуг мобільного зв’язку та інтернету Рінат Ахметов
135 ТОВ “Дніпропетровськгаз збут” 6,08 -700 Енергетика: постачання природного газу РГК, Дмитро Фірташ
149 ПАТ “Фармак” 6,08 839 Хімпром: виробництво ліків Філя Жебровська
136 ТОВ “Баядера Логістик” 6,08 17 Дистрибуція: оптова торгівля напоями “Баядера Холдинг”, Наталія Бондарєва
137 ДП “Антонов” 6,05 330 Машинобудування: виробництво літаків Держава
138 ТОВ “Розетка.УА” 6,00 6 Рітейл: реалізація побутової електроніки Владислав Чечоткін
139 ДочП “Агроцентр Єврохім-Україна” 5,96 161 Хімпром: реалізація добрив “ЕвроХим” (Росія), Андрій Мельниченко
140 ПрАТ “Карлсберг Україна” 5,92 1 096 АПК: виробництво алкогольних напоїв Carlsberg Group (Данія)
141 ТОВ “Променерго-Ресурс” 5,91 -20 Енергетика: імпорт та поставки природнього газу Дмитро Фірташ
142 ТОВ “Інтерпайп Ніко Тьюб” 5,87 405 ГМК: виробництво труб Віктор Пінчук
143 ПП “Таврія плюс” 5,85 52 Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном Сергій Карпухін
144 ПрАТ “А/Т Тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки” 5,84 102 АПК: виробництво та реалізація цигарок British American Tobacco (Велика Британія)
145 ТОВ “Київоблгаз збут” 5,75 -673 Енергетика: постачання природного газу РГК, Дмитро Фірташ
146 ТОВ “Байєр” 5,73 384 Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратів Bayer Global Investment
147 ПрАТ “Укргідроенерго” 5,72 1 466 Енергетика: виробництво струму на ГЕС і ГАЕС Держава
148 ТОВ “Карпатнафтохім” 5,59 -2 173 Хімпром: виробництво полівінлхлориду Ігор Щуцький
150 ТОВ “Інвестком” 5,57 57 Рітейл: оптова торгівля технікою “Фокстрот”, Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев
151 ІП “Кока-кола Беверіджиз Україна” 5,54 26 АПК: виробництво безалкогольних напоїв та соків Coca-Cola (США)
152 ПАТ “Джей Ті Інтернешнл Україна” 5,52 195 АПК: виробництво та реалізація цигарок Japan Tobacco Group (Японія)
153 ПАТ “Укрпошта” 5,50 -192 Транспорт: надання поштових послуг Держава
154 ТОВ “Львівгаз збут” 5,48 -507 Енергетика: постачання природного газу РГК, Дмитро Фірташ
155 ТОВ “ЕРУ Трейдінг” 5,47 14 Енергетика: продаж газу, електроенергії Андрій Фаворов, Ярослав Мудрий, Дейл Перрі
156 ПАТ “Криворізький залізорудний комбінат” 5,44 1 864 ГМК: видобуток та збагачення руди Рінат Ахметов
157 ПП “ЕРУ Трейдінг” 5,40 48 Енергетика: продаж газу, електроенергії Андрій Фаворов, Ярослав Мудрий, Дейл Перрі
158 ПрАТ “Львівобленерго” 5,36 -63 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії Ігор та Григорій Суркіси
159 ПрАТ “Автокапітал” 5,35 201 Рітейл: імпорт і продаж автомобілів Таріел Васадзе
160 ПрАТ “Райз-Максимко” 5,34 -168 АПК: виробництво зернових та бобових Ukrlandfarming, Олег Бахматюк
161 ТОВ “Глуско Україна” 5,32 -72 Енергетика: реалізація нафтопродуктів Нісан Моісеєв, в орбіті впливу Віктора Медведчука
162 ТОВ “ЕКО” 5,30 1 Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном Святослав Нечитайло
163 ПзІІ “Амік Україна” 5,22 -807 Енергетика: реалізація нафтопродуктів AMIC Energy Management (Австрія)
164 ТОВ “ОККО-Рітейл” 5,11 221 Енергетика: реалізація нафтопродуктів Віталій Антонов
165 ПзІІ “Макдональдз Юкрейн” 5,10 524 Рітейл: організація мережі швидкого харчування McDonald’s (США)
166 ТОВ ТПК “Омега-Автопоставка” 5,06 119 Дистрибуція: реалізація комплектуючих для автомобілів Діана та Віта Бисаги, Юрій Дудирєв
167 ТОВ “ЕПАМ Системз” 5,05 582 ІТ: розробка програмного забезпечення Epam (США)
168 ДП “Держвуглепостач” 5,05 33 Енергетика: реалізація вугілля Держава
169 ТОВ “Трейд Коммодіті” 5,04 7 Енергетика: реалізація нафтопродуктів Андрій Адамовський
170 ТОВ “Бізон-Імпорт” 5,04 58 Рітейл: реалізація сільськогосподарської таехніки Олександр Містюк
171 ТОВ ТД “Насіння” 5,02 69 Дистрибуція: реалізація насіння та засобів захисту рослин Микола Кравченко, Георгій Тарасюк та Юрій Шапіренко
172 ТОВ “Фуд Девелопмент” 4,90 46 АПК: виробництво та реалізація молочних продуктів Станіслав Войтович
173 ПрАТ “Київський картонно-паперовий комбінат” 4,89 349 Промисловість: виробництво картонної тари Володимир Крупчак
174 ТОВ “Шляхове будівництво “Альтком” 4,88 -200 Будівництво: будівництво доріг та інфраструктури Altcom Global, Олександр Тісленко
175 ТОВ ТД “Дельта Вілмар” 4,87 -2 АПК: виробництво масло-жирової продукції Delmar PTE. Ltd (Індія)
176 ТОВ “Лайфселл” 4,87 -919 ІТ: надання послуг мобільного зв’язку та інтернету Turkcell (Турція)
177 ТОВ “Автобансервіс” 4,84 105 Енергетика: реалізація нафтопродуктів Ігор Чернявський, Олександр Кац
178 ПрАТ “Монделіс Україна” 4,79 276 АПК: виробництво кондитерської продукції Kraft Foods (Нідерланди)
179 ПАТ “Донбасенерго” 4,78 57 Енергетика: виробництво електроенергії Максим Єфімов, Едуард Бондаренко
180 ТОВ “Газтрим” 4,77 0 Енергетика: торгівля пальним Олександр Давидкін
181 КП “Харківські теплові мережі” 4,72 -1 673 Енергетика: постачання тепла Харківська міська рада
182 ТОВ “ВОГ Трейд” 4,71 -15 Енергетика: імпорт та реалізація пального Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
183 ТОВ “Олсідз Блек Сі” 4,71 116 АПК: виробництво олії В’ячеслав Петрище
184 ТОВ “Цукорагропром” 4,69 204 АПК: виробництво цукру “Астарта”, Віктор Іванчик
185 ТОВ “Параллель-М ЛТД” 4,63 40 Енергетика: імпорт та реалізація пального Рінат Ахметов
186 ТОВ “РГК Трейдінг” 4,59 125 Енергетика: імпорт, розподіл та постачання газу Дмитро Фірташ
187 ПрАТ “Нова лінія” 4,58 160 Рітейл: продаж будматеріалів через власні супермаркети Олександр та Галина Гереги
188 ТОВ “Харківгаз збут” 4,58 -492 Енергетика: постачання природного газу РГК, Дмитро Фірташ
189 ПАТ “ДТЕК Донецькі електромережі” 4,58 -431 Енергетика: розподіл та постачання електроенергії ДТЕК, Рінат Ахметов
190 ПАТ “Інтерпайп дніпропетровський втормет” 4,54 14 ГМК: операції з ломом чорних металів Віктор Пінчук
191 ПАТ “Концерн Галнафтогаз” 4,53 926 Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктів Віталій Антонов
192 ТОВ “Західна нафтогазова компанія” 4,47 -14 Енергетика: імпорт та реалізація пального Сергій Чорний
193 ТОВ “Олсідз Груп Україна” 4,47 -54 АПК: виробництво олії В’ячеслав Петрище
194 ТОВ “Техноторг-ДОН” 4,44 24 Рітейл: реалізація сільськогосподарської таехніки Євген Березовський, Ігор Калюжний
195 ПАТ “Сан Інбев Україна” 4,43 -399 АПК: виробництво алкогольних напоїв Interbrew YNTR (Нідерланди)
196 ПрАТ “Новокраматорський машинобудівний завод” 4,40 395 Машинобудування: виробництво промислових машин Григорій Скударь
197 ПрАТ “Суха Балка” 4,38 -1 174 ГМК: видобуток та збагачення руди Олександр Ярославський
198 ТОВ “Ді Енд Ай Еволюшн” 4,38 -166 АПК: виробництво олії та тваринних жирів Віктор Пономарчук
199 ПАТ “Аграрний фонд” 4,37 95 АПК: зберігання та торгівля зерном Держава
200 ТОВ “Електросталь” 4,26 144 ГМК: виробництво сталі та прокату Ігор АндрєєвИсточник: https://biz.censor.net.ua/r3084420
UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я