Президент України Петро Порошенко вивчить прохання аграріїв ветувати поправку до ЗУ №7010 («єдине вікно»), яка дозволяє великим зернотрейдерам купувати вагони за кошти держбюджету. Про це заявив член депутатської фракції партії БПП Микола Паламарчук.

Законопроект №7010, прийнятий ВР 5 липня. І хоча ЗУ стосується «єдиного вікна» на митниці, внесені з порушенням Регламенту поправки нардепа Олега Кришина змінили й інші законодавчі акти, зокрема у сфері АПК.

Тепер великі зернотрейдери матимуть змогу купувати собі залізничні вагони за рахунок українських платників податків. Часткова компенсація становитиме 30%.

Аграрії пов’язують поправку з народним депутатом, членом податкового Комітету ВР Віталієм Хомутинніком, який за сумісництвом володіє агрохолдингом «Кернел». Підтверджують це і народні обранці. ЗМІ тим часом нагадують, що Кришин та Хомутиннік не вперше лобіюють інтереси «Кернел» у парламенті.

Тож, фермери закликають Президента ветувати дискримінаційну поправку.

У відповідь на заклики фермерів у БПП переконують, що Президент прийме виважене рішення.

«У Президента є спеціальні підрозділи. Я думаю, що це питання буде вивчене, вимога аграріїв буде розглянута. Також, я думаю, що Президент у підсумку прийме правильне та обґрунтоване рішення», – прокоментував заяву аграріїв Паламарчук.

Нардеп переконаний, що держава повинна дотувати українських фермерів, але на рівних умовах.

«В усіх європейських державах сільське господарство є дотаційним, його треба підтримувати, але на рівних умовах: великих, середніх і малих. Завжди, цей принцип не має порушуватися. У нас немає виключень чи особливих. Бо в інакшому випадку, коли комусь надають перевагу – у іншої частини суспільства виникає питання – чому їх обділили?

А ще нам треба вирішити питання із страхуванням сільського господарства. Бо в Україні цього немає і аграрії повинні постійно страждати і боротися за свою продукцію», – наголосив Паламарчук.

УНН

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я