Інновації у сільському господарстві України, за різними оцінками, не перевищують 10%. Разом з тим, аграрний бізнес все тісніше починає співпрацювати з ІТ-розробниками.

Рівень впровадження інновацій в Україні не перевищує 10%
Рівень впровадження інновацій в Україні не перевищує 10%

Про це спілкувалися під час бізнес-сніданку в AgroGeneration: “Впровадження інноваційних технологій в аграрному секторі: кейси реальних прикладів та показники ефективності за 2017-2018 рр.”

За словами керівника проекту Agrohub Юлії Порошенко, в Україні поки що складно з залученням інновацій, однак усі негативні моменти можуть, навпаки, стати можливостями.

Рівень впровадження інновацій в Україні, за різними оцінками, не перевищує 10% , навіть при цьому наші аграрні показники досить вражаючі. Можна уявити як зростуть ці цифри, якщо залучати і використовувати ще й технічний потенціал”, – повідомила вона.

Порошенко також підкреслила, що між галузями агро та ІТ немає систематичної координації.

Крім цього, президент компанії ІМК Алекс Ліссітса повідомив, що ідея створити такий майданчик, який об’єднав би сфери агро та ІТ, виникла досить давно. Він відмітив, що AgroHub – це діалог, який допомагає приймати певні рішення.

Увесь світ сьогодні йде в одному напрямку – Traceability, це повний контроль якості продуктів харчування від землі до кінцевого виробника, і Україні також варто слідувати цій тенденції. Якщо не відповідати жорстким вимогам споживачів, то існує загроза взагалі вийти за межі ринку” – розповів Алекс Ліссітса.

В свою чергу, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький додав, що істотну роль в усьому процесі відіграють постачальники технологій.

“Нажаль, українські аграрні компанії залежать від міжнародних технічних досягнень. Але ми рухаємося в цьому напрямку, в Україні щороку відкриваються нові наукові центри та лабораторії. З іншого боку, добре, що у нас є доступ до передових технологій і ми настільки інтегровані до світової аграрної спільноти”, – відмітив Висоцький, – “За експертними оцінками, компаніям необхідно вкладати 5-10% доходу в інноваційні технології. Якщо йти за цією логікою, то в масштабах аграрного сектора України необхідно вкладати до 5 млрд грн, до $ 200 млн на рік саме R & D (research & development), не враховуючи покупку техніки. Процес вже незворотній, він буде рухатися. Для того, щоб 10% перетворилися в критичну масу, умовно в 60%, знадобиться від трьох до п’яти років. 100% – такого не буде, оскільки поки застосують 70%, лідери вже просунуться далі. По суті, ми маємо 8-річні цикли: два-три роки – фіксуються лідери, три-п’ять років – на впровадження технологій в національному масштабі” – цитує AgroNews

Алекс Ліссітса підкреслив, що для утримання своїх позицій аграрним компаніям необхідно рухатися у бік інновацій. За його словами, робота з акселератом інновацій Agrohub дозволить підприємцям зрозуміти в якому напрямку рухатися впродовж, як мінімум, 5 років.

За матеріалами AgroPortal

 

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я