Чудове рішення для автоматизації збору врожаю у фруктових садах
Чудове рішення для автоматизації збору врожаю у фруктових садах

Протягом багатьох десятків років вчені автоматизують процес збору врожаю зернових культур, а от деякі специфічні культури (фрукти, горіхи) рідше стають центром уваги робототехніки. Окрім того, що ці культури різні за текстурою та розмірами, висотою та кольорами, деякі з них досить делікатні для збору. Деякі плоди потребують миттєвого сортування та пакування.

Компанія Abundant Robotics минулого року представила робота, який збирає фрукти.  Чудове рішення для автоматизації збору врожаю у фруктових садах – робот зі спеціальною насадкою, що сприяє дуже обережному збору врожаю фруктів не залежно від того, де вони знаходяться.

Машина Abundant Robotics обладнана дельтообразним механізмом, що рухається у горизонтальному напрямку та, що головне, помічає яблуки, не дивлячись на те, що вони можуть бути прихованими у листях або гілках. Вакуумна насадка забезпечує швидкий та максимально дбайливий збір плодів – усі яблуки залишаються чистими та непошкодженими.

За умови, що за пару останніх десятиріч врожайність фруктових садів значно підвищилася, продуктивність праці залишилася на тому ж рівні, – сказав Ден Стір, генеральний директор Abundant Robotics. – Наша мета: створити роботизовані системи для полегшення праці робочих в сільському господарстві. Перша автоматизована система для збору врожаю яблук, що здатна без пошкоджень та втрат збирати продукцію буде величезним проривом для галузі, що залежить від найманих сезонних робітників”.

Рік тому генеральний директор Abundant Robotics Ден Стір повідомив, що його компанія вже готує прототип свого роботизованого збірника яблук з вакуумом для комерційних продажів. Запуск прогнозувався на 2018 рік.

За свій винахід компанія отримала інвестицій на 12 мільйонів доларів від багатьох інвесторів GV (Google Ventures), BayWa та логістичної компанії Tellus Partners.

Як працює машина – дивіться у відео:

https://www.youtube.com/watch?v=mS0coCmXiYU

 

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я