Федеральна антимонопольна служба Росії схвалила операцію по злиттю Bayer з Monsanto в обмін на технології, які надасть російській стороні німецька компанія.

«Величезна угода із поглинання компанією Bayer Monsanto в російській юрисдикції завершена, антимонопольний орган видав свою згоду на цю угоду», – зазначив керівник ФАС Ігор Артем’єв під час брифінгу минулої п’ятниці.

За його словами, компанії погодилися на ряд умов, включаючи передачу російській стороні технологій. Багато елементів припису мають комерційний характер, частину документів ФАС опублікує найближчим часом.

«Ми в нашому розпорядженні, нашому рішенні домовилися із двома компаніями, який завершують процес злиття про те, що будуть передані сучасні технології, якими ці компанії займалися багато десятиліть. Йдеться про генетичні лінії, а також про передачу гермоплазм», – зазначив Артем’єв.

Термін дії розпорядження ФАС становить п’ять років, повідомив старший віце-президент Bayer AG Хартмут ван Ленгеріх. Згідно домовленостей, яких вдалося досягнути з ФАС, Bayer організовує трансфер певних технологій в галузі селекції насіння і цифрового землеробства. Технологічний трансфер включає передачу окремих молекулярних засобів селекції за такими культурам: кукурудза, рапс, пшениця, соя і овочеві культури (томат, огірок і капуста), а також окремих гермоплазм за цими культурами, за винятком овочевих. Крім того, Bayer надасть недискримінаційний доступ до технологій цифрового землеробства – цифровим додаткам і цифровій платформі – після комерційного виведення рішень на російський ринок. Bayer також братиме участь у створенні науково-навчального центру біотехнологій рослин, в рамках якого компанія планує проводити освітні програми для російських фахівців, повідомили у компанії.

Координацію трансферу технологій буде здійснювати Центр технологічного трансферу (ЦТТ), організований Вищою школою економіки. ЦТТ проведе відбір зацікавлених одержувачів трансферу технологій та моніторинг виконання вимог припису.

Нагадаємо, німецька хімкомпанія Bayer і американська Monsanto оголосили про злиття у вересні 2016 року. Вартість угоди – 66 млрд доларів США (128 доларів за акцію Monsanto).

За матеріалами «Інтерфакс»

Андрей Мороз

Главная победа – победа над самим собой

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я