Як часто агрономи, менеджери, сільгоспвиробники чують один від одного фразу “Препарат не спрацював!”. Це стосується як біологічних, так і хімічних препаратів будь-якого виробника. Люди, які працюють у сфері агро, з цим час від часу зіштовхуються. На цю тему ми поспілкувалися з експертом ТОВ “ХІМЛАБОРРЕАКТИВ“, медіаменеджером компанії HLR Наталією Ковальчук.

Що в таких випадках зазвичай робить фермер? По-перше, втрачається його довіра до компанії-виробника або до продавця препарату. По-друге, господар починає шукати інший товар, який міг би вирішити його проблему.
Але що ж робити, коли фермер розуміє, що препарати на його посівах не працюють із сезону в сезон? Чи то підроблені препарати, чи то дороговартісні оригінальні – дієвість їхня або слабка, або взагалі непомітна. Замість того, щоб  витрачати гроші на вітер, зверніть увагу на воду. Так, звичайну воду, з якою ви завжди  працюєте на полі.

Суть у воді

Аналіз води
Аналіз води допомагає виявити шкодочинні речовини

Аналізувати воду можна за різними показниками, залежно від джерела появи води та мети її подальшого використання. Тут виділяють бактеріологічний аналіз (палички, стафілокок, загальне кількість мікробів) та хімічний аналіз (фізичні показники, жорсткість, кислотність, вміст неорганічних сполук, нафтопродукти, важкі метали, пестициди).

Хімічний та бактеріологічний аналіз води допомагає зрозуміти, яка кількість будь-якої речовини знаходиться в нормі або перевищує її. Ця інформація потрібна для підбору та розрахунків добрив, засобів захисту та навіть поливів. Знання складу води, яка використовується дозволяє заощадити кошти при закупівлі необхідних засобів. Більшість фермерських господарств аналіз води проводять в комерційних лабораторіях з певною періодичністю. Для контролю стану систем фільтрації та для розрахунку і вибору рецептур використовуваних добрив” – розповіла пані Наталія.

Неякісна вода може знизити ефективність будь-якого препарату та пошкодити обладнання для внесення. Деякі показники води здатні суттєво знизити концентрації певних діючих речовин, а інших – взагалі нейтралізувати.

Звідки вода тече?

Аналіз з метою заощадження
Знання складу води дозволяє заощадити кошти

На виробництво вода потрапляє з різних джерел:
– підземні води (колодязь, свердловина);
– природна вода (ріка, озеро);
– водопроводная вода.

Незадовільний результат від обробок насіння і посівів може бути напряму пов’язаний з поганою якістю води. Високоякісна вода є важливим аспектом при змішуванні та приготуванні робочих розчинів. Вона повинна бути чистою та мати оптимальні для обробки фізико-хімічні характеристики. Сьогодні в Україні зробити аналіз води може кожен бажаючий. Процедура швидка та недороговартісна. А от результати аналізів дійсно дозволять фермеру заощадити.

Читайте также: Юрий Петрук: Агрокорпорации обращают внимание на стартапы, которые могут решить для них конкретные задачи

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я