В Дніпропетровській області зведено нову сонячну електростанцію. Тепер на території області їх дві. Перша у Підгородньому, збудована у 2016 році, нова ж почала працювати днями у Нікополі. Майже 11 млн євро на зведення останньої виділив канадський інвестор, повідомляє офіційний сайт Дніпровської ОДА.

Більше 30 тисяч панелей протягом дня генерують 80МВт електроенергії. Потужну новинку зводили протягом півроку. Компанія, що виступила інвестором “ TIU Canada Ltd.” належить канадській інвестиційній компанії “Refraction Asset Management”. Реалізація проекту відбулася й за сприяння Дніпровської ОДА та Дніпропетровського інвестиційного агентства.

Найпотужніша на території Дніпропетровської області електростанція займає 15 Га землі, на яких розмістили більш ніж 32 тисячі панелей. Потужність станції сягає 10 МВт електроенергії на годину. Вироблена енергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тисяч квартир.

Станція займає 15 Га землі
Більше 30 тисяч панелей протягом дня генерують 80МВт електроенергії

Саме Нікополь було обрано для будівництва електростанції не випадково – розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський: “Нікополь – одна з найбільш сонячних місцевостей області, тому електростанцію вирішили розташувати саме тут, – зазначив він. – Це перше капіталовкладення нашої компанії в Дніпропетровську область. Маємо взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку екоенергетики”.

На Нікопольській електростанції  усі панелі вироблені закордоном. Конструкції ж місцеві, дніпровські.

Панелі вироблені закордоном
Енергія надходитиме за “зеленим” тарифом.

«Залучення інвестицій та розвиток енергонезалежності країни – основні пріоритети державної політики Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина їх вдало поєднує та вже демонструє перші досягнення, – зауважив Валентин Резніченко. – Нині в області вже дві сонячні електростанції – у Підгородному та Нікополі. На їх будівництво не  витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Усе – за рахунок інвестора» – підсумував голова Дніпровської ОДА Валентин Резніченко.

Постачати електроенергію в мережу станція почне з 1 лютого. Енергія надходитиме за “зеленим” тарифом.

Читайте также: Частка біоенергетики в енергетичному балансі України майже втричі зросла

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я