У кожного агронома є власна технологія вирощування сої. Хтось у своїх діях педантичний та послідовний, а хтось вчиться методом власних спроб та помилок.

Провідний експерт насіннєвого ринку, агроном-консультант компанії “UA Group” Олександр Горбенко поділився з редакцією UGM практичними навичками деяких аграріїв України щодо вирощування сої… невдалого вирощування сої.
До вашої уваги ТОП-10 порад, щоб залишитися без урожаю сої (людям без почуття гумору читати заборонено):
Операція “Відморожені бобики”
Сійте сою в холодний ґрунт, а не коли температура доходить до 8-10 градусів. Чіпляйте хвороби. Починайте просто зараз, щоб не спізнитися. І немає нічого страшного в тому, що нічні перепади температур досі суттєві.
“Забийте” на РН
Посійте сою на ґрунтах з кислотністю нижче за 4,5 од. Популярно на Чернігівщині. Тож, якщо ви також хочете зібрати з усього поля відро сої – сміливо вимірюйте РН та дійте.
Не було чим побризкать – побризкав “Раундапом”
Обробити органіку гліфосатом – чудова ідея для новаторів! У моїй особистій практиці я зустрічався з випадками, коли посіви не ГМО сої обробляли “Раундапом” і вона виживала. Звичайно, не цілком і не без наслідків, але все одно. Правда виникло багато питань – чи точно це була органічна соя та чи справді то був Раундап.

-
Вам треба інокулянти?
-
Да-да, дзвоніть як посіємо!
Якщо у вас залишилися інокулянти або біопрепарати з минулого року – використовуйте їх. Там більше бактерій, саме тому каністри вздулися. Врятуйте бактерії. Також популярний варіант: обробили інокулянтом – винесіть на сонце, щоб підсохло.
Протруюйте сою тебуконазолом
Схожість насіння одразу впаде на 25-50%.
Крім цього, сійте сою перед сильним дощем та внесіть ацетохлор. Соя починає проростати, ацетохлор промивається, поглинається у землю на глибину насінини. Відтак, рослина, яка виходить, одразу вражена гербіцидом і її починає “крутити”.
Хай росте!
Щоб шукати сою в бур’янах – забийте на бур’яни. За рахунок цього утворюємо ефект “соя на лободі” (протилежний типовому “лобода на сої”).
Old school
Сійте 4+ репродукцію, сійте хоч десяту! Що ж робити, якщо подобається сорт…
Чим пізніший сорт – тим більший урожай
Сійте виключно пізні сорти. Не можна упускати можливість відсвяткувати Новий рік у полі.
Купив пневматичну сівалку – тепер насію сої!
Сійте сою пневматичною сівалкою. Посівний матеріал за рахунок напору повітря активно травмується у насіннєпроводі.

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂