Посівна кампанія наближається з кожним днем, тож господарства починають активно планувати площі під вирощування ярих культур. Одним з розчарувань минулого сезону для деяких аграріїв стала соя, яка через збіг кліматичних та особистих обставин не виправдала деяких сподівань.

Пояснити ситуацію стосовно перспектив вирощування сої ми попросили агронома-консультанта компанії UA Group Олександра Горбенка.

У зв’язку з погодними умовами цього року ми бачимо, що в деяких регіонах (здебільшого на Західній Україні) посіви сої подекуди й досі залишаються не прибраними. Зміни клімату цьогоріч затягнули процес уборки ярих середніх та середньопідзніх культур. Навіть ультраранню (75-85 днів вегетації)  сою збирали наприкінці вересня-початку жовтня.

Фото: Facebook @Виктор Юрчук
Фото: Facebook @Виктор Юрчук

В цих же регіонах аграрії віддають перевагу сортам середнім (100+ днів вегетації), тому зрозуміло, що збирання припало на листопад-грудень. Деякі господарства збирають сою зараз. Ще тиждень тому вологість складала 15-16%, зараз же 18% і більше. Останнє на заводі приймати не захотіли.”

У зв’язку з тим, що 2017 рік став не дуже вдалим та не принесла прогнозованих прибутків деякі аграрії замислилися: чи варто сіяти сою цього сезону?

Дехто на сою “ображається” та планує переходити на нішеві або технічні культури. Цьому питанню присвячено вже чимало дискусій, але впевнено можна сказати декілька речей:

Попит формує пропозицію. Відповідно і ціна на товарну сою буде збільшуватися. За деякими прогнозами ціна товарної сої буде на рівні 12-13 тисяч, як декілька років тому. До того ж конкуренція між зернотрейдерами за сою зросте і проблеми з продажем товару не виникне. При критичних умовах,  можливо, на другий план відійде і вміст протеїну.

Далеко не всі отримали поганий урожай сої. Справа у роботі агрономів та підборі сортів. Дійсно, ранні сорти сої вродили в середньому 1,2 т. В той самий час врожайність середніх сортів склала 2-2,5 тонни.

Звичайно ж не варто забувати про те, що соя один з найкращих попередників” – підсумував Олександр Горбенко.

Читайте також: Рост урожая: природа приходит на помощь

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я