Стан озимих у Запорізький області

Морози у січні не зашкодили озимим на полях Запорізької області – повідомляє сайт Запорізької ОДА. В області під урожай 2018 року посіяно озимих на площі 680,1 тис. га (озима пшениця – 634,8 тис. га, озиме жито – 0,7 тис. га та озимий ячмінь – 42,8 тис. га, озимий ріпак – 32,7 тис. га.)

В цілому січень відзначився нестабільною погодою, зокрема коливаннями температури. В цілому середня за місяць температура повітря  була на 2-3º вищою за норму. Найбільш теплою була перша декада січня. Максимальна температура повітря в цей період підвищувалась до 8-11º тепла. Мінімальна температура повітря у другій декаді місяця знижувалась до -21º морозу. Опади, переважно у вигляді снігу, спостерігались на всій території області.

Читайте також: Індія зменшила імпорт української пшениці

Озимі культури знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих умов для перезимівлі не спостерігалось. У періоди сильних морозів, завдяки наявності на полях снігового покриву, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння  озимої пшениці на спостережних ділянках знижувалась до 2-4°морозу та не зашкодила майбутньому врожаю.

Станом на 5 січня озимі зернові зійшли на площі 675,6 тис. га, що становить 99,6% від посіяного. На звітну дату в доброму і задовільному стані знаходиться 492,9 тис. га (72,7%) озимих зернових та 185,4 тис. га (27,3 %)  у слабкому і розрідженому стані.

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я