Фермери стверджують, що ніяких норм безпеки не порушували.

Алергія і масова загибель домашніх тварин. Жителі села Богданівка Кіровоградської області скаржаться, що їх труять фермери. Вони обробляють поля хімією, від якої гине все навколо.

Сергій Івановський показує порожні клітини. Каже, ввечері годував своїх кроликів – усі були здорові. “Шість здохли. Найбільші кролики здохли. Ну не хвороба, це точно. А тут просто параліч“, – скаржиться чоловік.

До того ж, і дружина Сергія вже майже тиждень скаржиться на погане самопочуття. “Чхає постійно. Потім почав голос пропадати. Кашель душить, з носа тече. Ну це неможливо. Все тіло пече“, – скаржиться мешканка Богданівка Валентина Івановська.

Сусіди теж скаржаться – у семи дітей в родині почалася алергія. “Починається з горла, нежить не проходить. Тобто, воно не лікується ніякими ліками“, – розповідає Галина Духова.

Схожі симптоми і у інших людей. Причину вбачають в хімікатах – ними фермери обробляють поля. Кажуть, їх залишки вітром заносить на подвір’я. Це намагаються пояснити аграріям.

Вулиця Степова в селі Богданівка розташована прямо через дорогу від полів, які обробляли пестицидами. Фермери стверджують – жодних норм безпеки не порушували. “Ми бризкали майже 300 метрів від села. За нормами допускається більше 200 метрів. Отже ніяких порушень ми не зробили“, – пояснює фермер Володимир Дядюша.

Тварини ж, переконує фермер, гинуть від хвороби. Каже, в селі – епідемія.

Щоб встановити причину загибелі, сільський голова Богданівки запропонував зробити лабораторний аналіз. Селяни відмовилися, тому що поховали поголів’я. Тому говорити про стовідсоткове отруєння пестицидами на даний час неможливо. Але в подальшому голова села пообіцяв суворо контролювати роботу аграріїв.

Як тільки вітер буде вбік населеного пункту, внесення будь-яких пестицидів, навіть не шкідливих для здоров’я, забороняється“, – запевняє голова сільради Богданівка Анатолій Іващук. Правда, як визначати силу і напрям вітру, сільський голова не повідомив.

СЕГОДНЯ

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я