Як уберегтися від підробок

Кожен агроном хоч раз чув від своїх колег або фермерів фразу на кшталт “Це хоч не китайське?” про біопрепарати або засоби захисту рослин. У своїй недовірі до зробленого в Китаї деякі аграрії просто стали жертвами розповсюдженого кліше – те, що зроблено в Китаї нічого хорошого собою не являє. Втім, майже 80% ринку діючих речовин сьогодні належать саме Піднебесній.

На сьогодні основні потужності більшості світових лідерів виробництва ЗЗР знаходяться в Китаї. Тому говорити що все, що вироблено в Китаї – не якісне, цілком помилково. Інша справа – це недобросовісні виробники та постачальники, які користуються наївністю вітчизняних аграріїв і продають підроблений, контрафактний або зіпсований товар. Найбільша група ризику ті, хто хоче суттєво зекономити, купуючи дешеві підробки або взагалі невідомі суміші в каністрах.

“Ми є китайською компанією і ми боремося з твердженням того, що китайське – це не якісне. Китайські виробники на прикладі автомобілів, аудіо- та відеотехніки багаторазово доказали, що продукція є якісною, а Китай вміє та виробляє високоякісні вироби. Та сама ситуація із засобами захисту рослин” – коментує Галина Павленко, кандидат сільськогосподарських наук, агроном-консультант “Нопасон-Агро”.

Про те як уберегтися від підробок ми запитали агронома UA Group Артура Яценка. До вашої уваги декілька цінних порад.

В першу чергу я б радив сільгоспвиробникам довіряти тільки офіційним постачальникам та дистриб’юторам, перевіряти всю інформацію про тих в кого ви плануєте придбати препарат.

Ось так про зміну упаковки попереджає один зі світових лідерів
Ось так про зміну упаковки попереджає один зі світових лідерів

У самого ж препарату має бути оригінальна упаковка. Кожен виробник заявляє якою має бути упаковка в каталогах або на офіційних інтернет-ресурсах. Звертайте увагу на деталі – оригінальний колір каністр, з якого боку розташована ручка та кришка. Деякі виробники, які регулярно аналізують ринок підробок вже виробили для своїх клієнтів поширені характеристики препаратів-підробок. Також важлива й цілісність самої каністри – наявність захисної плівки є обов’язковою. До речі, саме з відриву плівки й починається відлік допустимих термінів використання препарату.

Крім цього, дізнавайтеся чи є в компанії-постачальника ліцензовані склади для зберігання. Таким чином ви зможете робити об’єктивні висновки: чи не перемерзав препарат або ж, навпаки, піддавався високим температурам та потраплянню сонячних променів. Ліцензію для складу отримати зараз досить проблематично, дозволити собі це можуть далеко не всі компанії. До того ж утримувати такий склад для невеликих компаній не рентабельно.

Якщо у вас, дивлячись на упаковку, каністру або її вміст виникають сумніви стосовно її вигляду та наповнення, в жодному випадку не використовуйте цей препарат. В найкращому випадку – не буде користі або ви не помітите дії, в будь-якому іншому разі можна завдати великої шкоди посівам та техніці. Краще зверніться до того, в кого ви купляли товар та підготуйте акт рекламації.”

Купуючи засоби захисту рослин у офіційних дистриб’юторів господарству гарантується оригінальність продуктів. Адже дистриб’ютор забезпечується прямими поставками від виробника. В такому варіанті роботи відповідальність за якість препаратів несуть виробник і дистриб’ютор. У випадку, коли препарати купляються у неофіційних партнерів, переважно за значно дешевшою ціною, господарство ризикує власним врожаєм. Ринок фальсифікатів для продуктів мультинаціональних компаній дуже великий і, нажаль, майже не контролюється.

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я