У п’ятницю, 6 липня Сполучені Штати та Китай прийняли рішення про введення мит на товари на загальну суму $34 млрд. Китай увів мито на імпорт американської сої в розмірі 25%. Неочікувано ф’ючерси на сою в Чикаго виросли в пятницю на 3%, незважаючи на те, що Китай запровадив мито і скасував придбання більше 400 тис. т сої минулого тижня.

Ціна на соєві боби в Чикаго зросли до $325,5/т. Вартість соєвого шроту виросла до $11,6/т і торгується на рівні $369,7/т. Вартість соєвого масла зросла і наразі становить $649/т, повідомляє GrainTrade.

Трейдери визначилися, що ціни на сою досягли мінімальної позначки за останні 9 років, тому настав час купувати. Підтримку ринку надало збільшення експорту за минулий тиждень до 937,8 тис. т. Це більше на 172,4% у порівнянні з минулим роком та на 87,4% перевищило показники минулого тижня. Збільшення попиту на американську сою з боку Нідерландів, Бангладеш, Бразилії та Аргентини дають підстави сподіватися трейдерам, що навіть за умови рекордного нового урожаю, продукція матиме попит на ринку, незважаючи на зменшення попиту китайською стороною. Китай у будь-якому випадку буде змушений купувати американську сою, щоб покрити потреби імпорту.

Структура світової торгівлі сої може дещо змінитися, оскільки Бразилія, один із головних світових експортерів бобів у світі, згідно даних експертів агентства Anec, може імпортувати близько 1 млн. т американської сої, якщо Китай продовжить нарощувати імпорт із Бразилії через торговий конфлікт із США для того, щоб забезпечити необхідний рівень переробки соєвих бобів.

Аргентина вже імпортувала близько 1 млн. т американської сої, щоб завантажити власні потужності, переробити та зберегти високий рівень експорту соєвого шроту до Китаю.

Читайте також: Пожнивна соя: другий врожай за сезон – це реально!

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я