Томати – одна з основних культур, які вирощуються на українських чорноземах. Тому питання збільшення врожайності томатів є завжди актуальним. Простими прийомами, які допоможуть отримати вищий врожай томатів поділилися спеціалісти групи компаній Ukravit, передає кореспондент «UGM».

 1. Пікіровка
  Прищипування центрального кореню сприяє розгалуженню і активному росту бічних корінців. Цей метод допомагає створити міцну кореневу систему, яка здатна поглинати та засвоювати більше елементів живлення. В цьому випадку спрацьовує нехитра формула: «Якісне живлення – високий врожай».
 2. Підрізка коренів
  Підрізані бічні корінці дають нові дрібні відгалуження. В результаті площа кореневої системи збільшується в рази. Що в свою чергу допомагає рослині отримувати ще більше поживних речовин.
 3. Прищипування верхівки
  Якщо видалити центральну точку росту, томат дасть бічні пагони. З них можна сформувати два стебла. Отже, і врожаю буде в два рази більше.
 4. Пасинкування
  Томат дуже любить розростатися вшир – з кожної пазухи листка він викидає новий пагін. В результаті наростає зелена маса, і плодам не вистачає поживних речовин. Тому на рослині залишають зазвичай 1-2 пагони. Це дозволяє прискорити дозрівання плодів.
 5. Видалення листя
  Якщо томати посаджені близько один до одного, то в процесі росту верхні листки майже повністю затінюють від світла нижні. Останні втрачають здатність до фотосинтезу, ніякої користі рослині не приносять, але при цьому активно випаровують дорогоцінну вологу. До того ж вони не дають грядці провітрюватися. У основи кущів відбувається застій повітря, і на нижніх листках оселяються хвороби. З метою запобігання цим негативним наслідкам нижні листки на кущі видаляють.
 6. Мульчування. У засушливі роки зберігає вологу. В дощові часи береже плоди помідорів від контакту з ґрунтом.
 7. Захист від захворювань та шкідників
  Зберегти та примножити врожай томатів допоможуть засоби захисту рослин. Адже шкідники та захворювання досить швидко поширюються на ділянках томатів і стримати та локалізувати їх значно важче, ніж попередити їх появу. Тому варто проводити обробки засобами захисту рослин не лише за наявності проблеми, а і працювати на випередження. Це дозволить мінімізувати втрати, зменшить кількість неякісних плодів, збереже врожай і прибуток.
Юлия Топонар

Немає нічого мінливішого, ніж погода

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я