Не зважаючи на те, що аграрний бізнес – це не найпопулярніша тема, до якої звертаються голлівудські режисери, все ж таки у зарубіжному і вітчизняному кінематографі є картини про сільське господарство, гідні уваги. Пропонуємо вам огляд на кінострічки, так чи інакше пов’язаних зі сферою АПК.

1.Поле чудес (Field of Dreams)

«Все своє життя Рей Кінселла шукав свою мрію. І ось, одного разу, мрія сама знайшла його».

Фільм знятий за романом В.Кінселла у 1989 році. Фермер з Айови постійно чує голос, який радить побудувати бейсбольне поле на місці його кукурудзяних плантацій. Голос твердить: «Побудуй його, і він прийде!». І головний герой починає будівництво. Згодом на майданчику починають з’являтися люди, але бачить їх лише Рей (Кевін Костнер), його дружина і дочка. Ці люди – покійні легендарні бейсболісти, чия кар’єра з різних причин передчасно обірвалася. Оточуючі вважають, що Рей збожеволів і зовсім скоро збанкрутує. Проте у кінці фільму, бейсболістів на полі бачать усі. Фільм завершується нескінченною низкою машин, які прямують до поля фермера. Є ще кілька родзинок і цікавинок, про які ви дізнаєтесь, переглянувши стрічку.

Туристи й зараз приїжджають до Айови, на поле, де проходили зйомки фільму. Щорічно кількість відвідувачів сягає понад 65 000 тисяч. Фільм був номінований на премію Оскар в трьох категоріях. Фразу з фільму «Побудуй його, і він прийде!» часто цитують в американському кіно.

2. Реальний бруд фермера Джона (The Real Dirt on Farmer John)

 

Документальний фільм 2005 року показує Джона Петерсона, який працює на фермі. Головний герой ізгой у суспільстві, проте він намагається змінити свою роботу, життя сім’ї на краще, змішуючи сімейні традиції з «свободою слова». Фільм знятий за реальними подіями. Ферма Петерсона існує і сьогодні. Вона є ядром одного з найбільших кооперативів у Сполучених Штатах. Кожна родина, яка входить до кооперації (1500 сімей), щотижня отримує 36-літровий контейнер свіжих овочів.

3. Кубанські козаки

Весела комедія, знята в 1949 році режисером Іваном Пир’євим. На осінньому міжколгоспному ярмарку, коняр Микола знайомиться з передовою колгоспницею Дашею Шелест. Він теж їй симпатизує, проте закохані, які працюють в різних господарствах, мусять пройти через опір своїх керівників – начальників колгоспів «Червоний партизан» і «Заповіти Ілліча».

 

4. Іван Бровкін на цілині

Комедія радянських часів, що вийшла в 1958 році. Після повернення з армії Іван Бровкін разом з товаришами відправляється підкорювати цілинні землі. За ним їде і його наречена, потім – друзі, й наостанок – мати.

5. Зростаючі міста (Growing Cities)

Чи складно вирощувати овочі в місті? Двоє молодих хлопців зі штату Небраска розчарувалися у своїх мріях виростити власну органічну їжу. Через відсутність проектів міського фермерства в їхньому рідному місті, вони вирішили знайти тих, кому це вже вдалося.

Юнаки їздять по країні у пошуках людей, які вирощують натуральні продукти та вірять у величезний потенціал міського господарства. Герої роблять висновок, що їх праця може змінити світ навколо себе.

6. Місце у серці (Places in the Heart)

«Історія жінки, яка бореться за своїх дітей, за свою землю, за найбільшу мрію… майбутнє»

Драма 1984 року розповідає про життя американського передмістя у роки Великої депресії (1929-1933). Молода вдова Една (Саллі Філд) змушена сама вести сільське господарство, виховувати дітей і боротися за існування. Доля постійно перевіряє її на міцність: стихійне лихо, необхідність розраховуватися з банком по кредитах, конкуренція з боку великих промисловців, які бажають розорення дрібних фермерів.

Фільм отримав нагороди в різних номінаціях на Берлінському фестивалі, премії «Оскар» та «Золотий глобус».

7. Свинарка і пастух

Ця стрічка – класичний зразок радянського кінематографа. Свинарка Глаша і конюх Кузьма їдуть на сільськогосподарську виставку до Москви. Глаша старанно вивчає досвід інших свинарів. У розпалі фестивалю, дівчина зустрічає дагестанського пастуха Мусаїба. Вони домовляються про побачення на цій же виставці, тільки через рік. Після повернення додому, Глаша застосовує набуті в Москві знання, а нероба Кузьма хитається по селу і докучає дівчині грою на баяні. Мусаїб не може забути Глашу і пише їй листи, які безсоромно перехоплює конюх. Чи вдасться коханим возз’єднатися, всупереч підступності надокучливого Кузьми?

8. Кетяги гніву (The Grapes of Wrath)

«Тисячі людей, які прочитали книгу, знають, чому ми не продаємо дитячі квитки на цей фільм!»

Фільм 1940 року знятий за однойменним романом Джона Стейнбека, який отримав Пулітцерівську премію. Дія фільму відбувається під час Великої депресії 30-х. Після тюремного терміну за вбивство, Том Джоад повертається на свою сімейну ферму, яка на той час повністю збанкрутувала і знаходиться в запущеному стані. За відсутності будь-якої перспективи знайти роботу в посушливій Оклахомі, вся сім’я вирушає до Каліфорнії. У дорозі відбувається ряд подій, які змінюють життя головного героя: помирає дідусь, доводиться зупинятися у таборах мігрантів, де Том випадково вбиває охоронця, намагаючись захистити свого друга, колишнього священика. Кінець фільму відрізняється від завершення роману. Режисер пропонує більш обнадійливий результат для сім’ї Джоад.

У 1989 році картина «Грона гніву» була однією з перших 25 фільмів, які вибрали для збереження в Єдиному державному реєстрі національних фільмів в Бібліотеці Конгресу США.

9.Трактористи

Дії фільму відбуваються у середині тридцятих років двадцятого століття і розповідають про юнака на ім’я Клим. Після армії молодий танкіст повертається у свій рідний колгосп, де живе любов всього життя – Мар’яна. Однак, за час його служби, дівчина стала найкращим трактористом району, після чого у неї з’явилося багато шанувальників, від яких вона мріє позбутися, оскільки її серце належить Назару, відомому на всю околицю нероби. Клим опиняється у складній ситуації й вирішує зробити все можливе для того, щоб завоювати серце коханої дівчини. Днями й ночами він працює в полі, завдяки чому заробляє повагу всього колгоспу, і домагається симпатії Мар’яни.

10. Далеко від дому (Miles from Home)

Фільм 1988 року. 20 років ферма Робертсів процвітала, але після смерті батька справи сім’ї прийшли в занепад. І коли банк за борги вирішив забрати ферму, брати Френк і Террі спалили її й зникли. Але одного разу, переступивши небезпечну межу, зупинитися буде дуже складно.

11. Завтра (Demain)

Документальна стрічка 2015 року. Обмислюючи ймовірну гибель людства до 2100, група однодумців вирушає в 10 країн світу, щоб знайти відповіді на свої питання. Експедиція зустрічається з фахівцями, які працюють у сфері сільського господарства, економіки, освіти. Режисери дали глядачам можливість уявити, яким буде суспільство майбутнього.

 

12. Незакінчене життя (An Unfinished Life)

Драма знята у 2005 році. Головний герой, Ейнар Джілкісон, втративши сина, занедбав свою ферму і зруйнував своє подружнє життя. Головний герой живе відлюдником, піклуючись про єдину дорогу йому людину – хлопця-наймита, якого колись покалічив велетенський грізлі. Проте сільське життя раптом перевернеться з ніг на голову.

13. Знаки (Signs)

Містична стрічка 2002 року розповідає про фермера Грема Хесса, який знаходить дивні величезні знаки на своєму кукурудзяному полі. Він починає власне слідство й отримує страшні відповіді на свої питання…

14. Інтерстеллар (Interstellar)

Фантастична драма 2014 року, дія якої відбувається в недалекому майбутньому. Коли посуха призвела до продовольчої кризи, колектив дослідників і вчених вирушає крізь червоточину (яка з’єднує просторово-часові ділянки через велику відстань) у подорож, щоб переселити людство на іншу планету.

Там професор Бренду проводить сільськогосподарські експерименти – намагається вирощувати сільськогосподарські культури на нових землях. Подивіться, щоб дізнатися, чи йому це вдалося.

15. Марсіанин (The Martian)

Міжпланетна місія «Арес-3» потрапила у піщаний буревій, тому була змушена покинути дослідницьку землю. Біолог Марк Уотні отримав ушкодження скафандра під час негоди й випадково залишився на іншій планеті.

Головний герой починає шукати спосіб протриматися і створює ферму, де вирощує картоплю. На таких запасах він має протриматися ще 4 роки до прильоту наступної місії «Арес-4».

16. Приборкання норовливого (Il bisbetico domato)

Відома комедія з неперевершеним Адріано Челентано у головній ролі. Жорсткий фермер категорично не приймає жіночого товариства й повністю задоволений своїм холостяцьким життям.

Та несподівано на його шляху з’являється молода таємнича героїня, яка намагається змінити характер та принципи головного героя.

 

17. Будь-якою ціною (At Any Price)

Дія фільму відбувається у штаті Aйова, суто аграрному регіоні Америки, де розвій сільського господарства перебуває в піднесенні. Головний герой – це фермер, який використовує новітні технології генної інженерії. Генрі вважають найкращим фахівцем у своїй сфері, проте здобутки сусіда заважають йому спокійно жити.

18. Сімейна ферма (JL Ranch)

Сімейна кінострічка 2016 року. Дія відбувається у провінції Техасу. Старий фермер і колишній шериф – конкуренти у сільському господарстві.

Проте, зіткнувшись з федеральною бюрократією, хуторянин і його доньки змушені продати ферму.

19. Пісня заходу (Sunset Song)

Головна героїня – дочка владолюбного фермера. Частково осиротівши, була змушена взяти на себе усе господарство й опіку над старим свавільним батьком. Проте раптове кохання і Перша Світова війна внесли свої корективи у сільське життя дівчини.

20. Канікули на ранчо (Horse Sense)

Сімейна драма розповідає про хлопця, який недобре поводився зі своїм двоюрідним братом Томом, поки той гостював у його батьків. Але влітку ситуація кардинально змінилася – тепер Майкл опинився в гостях у кузена-фермера. Підліток рахує дні до закінчення канікул і повернення у місто, проте раптова новина про банкрутство родичів спонукає сміливця допомогти.

21. Великий і добрий велетень (The BFG)

Пригодницька кінострічка про дівчинку, яка змогла змінити поведінку страшного велетня, який її викрав. Софі не тільки пробудила добро у душі гіганта, а й ще навчила його сільському господарству.

22. Колонія Дігнідад (Colonia)

Німецького журналіста Даніеля викрала таємна поліція, і після немислимих тортур відправила до колонії «Дігнідад» – величезного поселення, яке видавало себе за благодійну комуну.

Тут, під керівництвом божевільного проповідника Пауля Шефера, знущались і змушували тяжко працювати людей на його фермі.

23. Бейб: чотириногий малюк (Babe)

Ця комедія – історія про маленького поросятка, який довів, що може не просто жити на фермі й бути прикрасою різдвяного столу, а ще й здатний виконувати важку роботу – пасти овець. Цей чарівний фільм виграв Оскар за найкращі візуальні ефекти й був номінований в шести інших категоріях.

Приємного перегляду!

 

Ксенія Кузьменко спеціально для «UGM»

 

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я