Держгеокадастр працює над впровадженням загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Проект передбачає створення цифрової оновленої бази даних про нормативну оцінку землі та надання доступу кожному користувачу до функціоналу, що вираховує цей показник онлайн.

«Після його впровадження отримати офіційну (!) інформацію про оцінку землі можна буде через інтернет на публічній кадастровій карті, тоді як зараз треба замовляти технічну документацію, нести витрати – грошові і часові, а потім ще й чекати оновлення даних в кадастрі», – написав на своїй сторінці у фейсбуці перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Зазначимо, проект ініційовано Урядом України.

«Поточний статус: оцифрування наявної бази даних про ґрунти для переведення в онлайн функціоналу із розрахунку НГО по всій території України.

Наступний крок: проведення ґрунтових досліджень там, де будуть виявлені прогалини в даних про агровиробничу групу ґрунтів.

Дедлайн: 31 серпня.

Скільки: загалом із держбюджету виділено на ці роботи 348 млн гривень, але у нас не стоїть завдання «освоїти все», а якраз навпаки. Тому кошторис уже зменшено більш як на 40 млн грн і, скоріш за все, буде скорочено ще більше. Не дякуйте.

Переваги: для держави – більш точна оцінка ділянок, яка є базою для нарахування податків. Для власників земельних ділянок – знову-таки, впевненість у коректності оцінки конкретної ділянки, що було неможливо при практиці застосування «середньої по району», і можливість не вірити на слово чиновнику, а розрахувати показник онлайн», – відзначив політик.

Читайте також: Мартинюк: «Усі реформи в АПК відбуватимуться через призму розвитку фермерства»

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я