Про це під час обговорення перспектив українського агросектору на IX Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні» повідомила заступник Міністра АПК з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

‒ У цьому році ми отримаємо понад 18 мільярдів доларів прибутку від експорту агропродукції. Найбільшими імпортерами залишаються країни Азії, ЄС та Африки, ‒ каже Ольга Трофімцева і додає, що надзвичайно перспективним з точку зору прибутковості для України залишається органічне виробництво, а також бобові та продукти їх переробки.

Крім того, чиновниця виокремила стрімкий розвиток ІТ в сфері агро.

‒ Уже сьогодні у Мінагрополітики ми бачимо, що інноваційні технології в сфері агро ‒ найкреативніша галузь, яка має хороші результати. І це тільки початок. Це непахане поле можливостей.

Окремо посадовиця прокоментувала проблемні питання пошуку нових ринків збуту, розвитку внутрішнього ринку, а також роботи з кадрами в сфері агро.

‒ Освіта і кваліфіковані кадри ‒ те, на що як владі, так і бізнесу потрібно звернути особливу увагу. У найближчі 3-5 років боротьба за кадри, за людський капітал суттєво загостриться. Щоб не втрачати кваліфіковані кадри, які масово виїжджають, держава має запропонувати їм щось більше, ніж плюс п’ятсот гривень до зарплатні, ‒ наголосила Ольга Трофімцева.

Читайте також: Снег остановил уборку урожая

 

Олег Сергеев

Щасливим є той, хто може розгледіти красу у звичайнісіньких речах, там де інші нічого не бачать! Все – прекрасне, досить лише вміти придивитися (Каміль Пісарро)

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я