Каліфорнійський стартап FarmWise, відомий своїми розробками у сфері сільськогосподарської робототехніки, отримав 5,7 млн доларів інвестицій для втілення нового амбіційного проекту ‒ сільськогосподарського робота для боротьби із бур’янами на полях.

За інформацією американських ЗМІ, роботизований процес боротьби із бур’янами не вимагає участі оператора, адже машина повністю автономна. Спочатку за допомогою систем розпізнавання образів робот знаходить на полі забур’янені ділянки, а потім завдяки механічним маніпуляторам самостійно їх усуває. Паралельно із процесом очищення поля від небажаних рослин робот збирає різні аналітичні дані щодо стану вирощуваних культур.

«Машина може самостійно пересуватися по полю, а також використовує камери і «машинний зір» для оцінки стану посівних площ. Робот аналізує кожну рослину, збираючи надважливі для фермерів дані», ‒ повідомив засновник стартапу Себастьян Бойєр.

«FarmWise використовує останні розробки в області розпізнавання образів і машинного навчання, які вони використовують для побудови автономної платформи, що використовується не тільки для збору даних з полів, а й для виконання інших важливих завдань. Наприклад, очищає посіви від бур’янів, що принципово важливо для органічного землеробства. Поєднання технології зондування, штучного інтелекту і досягнень в області робототехніки, що знайшло вдале застосування у сільському господарстві ‒ це саме те, що змусило нас співпрацювати з ними», ‒ заявив один із партнерів проекту Маріо Малаві, представник Playground Ventures.

Читайте також: Виробництво соєвої олії в Україні зростає або за переробкою майбутнє

Як розповіли розробники стартапу Себастьян Бойєр і Томас Паломарес, ідея такого рішення для боротьби із бур’янами прийшла до них після настання кризи на ринку праці у сільському господарстві США. Науковці хотіли знайти дієвий механічний інструмент, який ні в чому не поступався би гербіцидам. Засновники FarmWise витратили більше року на удосконалення призначеного для користувача інтерфейсу свого дітища, постійно контактуючи з каліфорнійськими фермерами. За словами розробників, вони намагалися зробити машину максимально розумною із середини, зберігши при цьому простоту управління, яку можна порівняти із використанням пральної машини.

Таким чином, єдиним параметром, який потрібно ввести перед початком роботизованої обробки поля, є GPS-координати меж ділянки. Це потрібно для того, щоб машина працювала, не виходячи за межі поля. Решта функцій робота повністю автоматизовані.

На думку віце-президента Felicis Ventures Ніка Пезескі, у разі, якщо новий робот виявиться дешевшим у експлуатації, ніж альтернативні засоби боротьби із бур’янами, то це може стати справжнім проривом в області органічного землеробства, популярність якого з кожним днем зростає як у США, так і у всьому світі.

Читайте також: Україна займає перше місце в світі по експорту соняшникової олії

 

Андрей Мороз

Главная победа – победа над самим собой

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я