Про досвід вирощування культури розповів агроном-консультант проекту FreeFаrm компанії «Агро Терра» Олег Пилипенко в інтерв’ю SuperAgronom.com.

«Взагалі, горохом займаюсь далеко не перший рік, раніше на Вінниччині вирощували ярий горох. А стосовно озимого, то восени 2016 року посіяли вперше, може й раніше спробували б, та зареєстровано перший і поки єдиний сорт НС Мороз тільки в кінці 2015 року», ‒ повідомив Олег Пилипенко.

Насіння завозили із Сербії та сіяли у двох областях ‒ Вінницькій та Житомирській.

«Загалом було посіяно 220 га. Сіяли в кінці вересня, на початку жовтня, але спочатку було дуже сухо, потім приморозки, тому сходи отримали фактично перед морозами. Крім того, зійшла на той момент культура не настільки добре, як хотілось би. І саме в такому стані й зимувала. Але так як цей сорт є дворучкою, ми були спокійні, бо впевнені, що весною зійдуть усі посіви. Так і сталося, основна маса зійшла вже в березні 2017 року», ‒ розповідає агроном.

За його словами, культуру збирали приблизно 10 липня на обох площах. Урожайність по Житомирщині ‒ 3,7 т/га, а по Вінниччині ‒ 4,7 т/га, що було передбачувано, адже ґрунти там на порядок кращі.

Читайте також: На Кіровоградщині уклали перші аграрні розписки (фото)

 

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я