Інженери Інституту Фраунгофера розробляють робота із двома рукавами, який автоматично збиратиме огірки. Розробка є частиною проекту ЄС, яка допоможе замінити ручну роботу збиральників огірків.

Робот для збирання огірків
Робот для збирання огірків

Автоматизована роботизована уборка огірків відноситься до однієї з найважчих задач. Головна складність полягає у тому, щоб розпізнати та локалізувати зелені плоди в зеленому середовищі, щоб відділити їх не пошкоджуючи та не травмуючи огірки та рослини”, – розповів один з дослідників проекту, доктор Драголюб Сурдилович.

Рішення команди передбачає використання двомірних та тримірних камер, а також багатоспектральний зір для пошуку огірків. Це дозволяє довести коефіцієнт успіху до 94%.

Мета полягає у тому, щоб робот був не менш ефективним, ніж досвідчений збиральник, який знаходить до 13 огірків за хвилину. Окрім цього, робот буде мати звичайні переваги автоматизованого підходу, а саме можливість цілодобового функціонування без лікарняних або свят.

Сурдилович повідомив, що дослідження та розробка технологій потребують ще близько двох років, доки вона не стане досконалою для практичного використання.

За матеріалами Agroportal з посиланням на DigitalTrends.

 

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я