Україна здатна допомогти подолати голод у світі до 2030 року за рахунок нарощення виробництва готових продуктів харчування. Про це заявив голова ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал, передає Agronews.

Шаповал в п’ятницю на круглому столі, присвяченому обговоренню місця України в планах Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) подолати голод в світі до 2030 року, зазначив, що Україна «як ніхто може допомогти усьому світу у подоланні голоду».

Однак, за його словами,  Україні для цього треба сконцентруватися на збільшенні виробництва готової продовольчої продукції. Оскільки Україна хоч і є великим експортером продовольства, 84% її внутрішнього продовольчого виробництва – це сировина і лише 15 – 16% – продукти переробки, які споживаються як готова продукція або реалізуються як продукти з доданою вартістю.

«Ми вважаємо, що Україна може допомогти у вирішенні глобальної задачі досягнення нульового голоду до 2030 року, але не з точки зору постачання сировини, а з точки зору постачання готових якісних і відносно недорогих продуктів харчування», – сказав Богдан Шаповал.

Він додав, що в першу чергу Україна може допомогти у вирішенні цієї проблеми країнам Африки, де уже зараз активно працюють українські підприємства, які можуть в майбутньому забезпечити місцеве населення достатньою кількістю їжі.

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я