«Україна може перетворитися на територію пестицидних експериментів» – ГС про законопроект №6606.

Громадські спілки та аграрні об’єднання виступили проти скасування держреєстрації імпортних пестицидів за місцем країни-виробника.

Представники Асоціації тваринників України та громадська спілка «Українська промислова асоціація захисту рослин» виступають проти скасування державної реєстрації імпортних пестицидів, що не зареєстровані в Україні. Про це повідомляє видання «Агробізнес сьогодні» з посиланням на  «Latifundist».

Відповідні зміни передбачає законопроект №6606 «Про пестициди і агрохімікати». В ньому йдеться, що обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів є документальне підтвердження їхньої державної реєстрації в країні, де вони виробляються. А вказаний законопроект передбачає скасування цієї вимоги.

Представники організацій стверджують, що якщо за цей законопроект проголосують, то Україна ризикує перетворитися на територію для пестицидних експериментів, а аграрії стануть «піддослідними кроликами».

За словами голови правління ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин» Сергія Кузьменка, нині на українському ринку занадто багато контрафактної продукції, а контролю за цим фактично немає. І наголосив, що слід ввести більш простий, прозорий механізм контролю за цим ринком.

«Як результат ми отримали те, що ринок у нас сьогодні просто неконтрольований. Що ми маємо? В Україні виробляються великі розміри контрафактної продукції, а відповідальність за виробництво та продаж контрафактної продукції, — лише адміністративна, штраф», — розповів він.

Натомість представник Держпродспоживслужби Віктор Стефківський заявив, що питання оновлення законодавства в системі захисту рослин є актуальним і додав, що слід контролювати не лише неякісні українські фальсифіковані пестициди, а й ті, котрі ввозять з-за кордону.

«Будемо чітко слідувати тому напрямку, яким пішла Європа. В тому числі і за якістю пестицидів», — зауважив Віктор Стефківський.

В Асоціації тваринництва України стверджують, що законопроект №6606 порушує дві статті Конституції України.

«Ми ще раз повторюємо: ми не дамо перетворити Україну в світовий пестицидний могильник», — наголосила голова асоціації Ірина Паламар.

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я