Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 18 квітня затвердив Порядок проведення еколого-експертної оцінки матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів і агрохімікатів. Документом передбачається надання висновку щодо препаратів, які подаються на реєстрацію.

Еколого-експертна оцінка є обов’язковою складовою й передостаннім етапом процедури державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів та здійснюється з метою превентивного виявлення екологічних ризиків. Згідно з Законом України «Про пестициди та агрохімікати» для того, щоб пройти державну реєстрацію, обов’язковою умовою є наявність відповідної документації щодо їх безпечного застосування, включаючи позитивну еколого-експертну оцінку матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів та агрохімікатів.

Ухвалений порядок еколого-експертної оцінки розроблений Мінприроди на виконання змін, що були внесені до Закону України «Про пестициди та агрохімікати» нещодавно прийнятим Законом «Про оцінку впливу на довкілля» та відповідно замінив Порядок проведення державної екологічної експертизи, який до того регламентувався Законом України «Про екологічну експертизу», що втратив чинність 18 грудня 2017 року.

Згідно з чинними змінами державна екологічна експертиза скасовується та відтепер замінена на еколого-експертну оцінку.

«Ми вітаємо ухвалення урядом порядку еколого-експертної оцінки, який був розроблений Міністерством екології та природних ресурсів України. Відтепер немає жодних перепон для завершення реєстрації нових високоякісних засобів захисту рослин, що безумовно є більш ефективними. Завдяки новим препаратм вдасться не тільки зберегти врожай культур, а й покращити його якість. Урядом доручено розробникам у триденний строк доопрацювати Порядок еколого-експертної оцінки разом з Секретаріатом КМУ і оформити відповідно до регламентних вимог. Сподіваємося на відновлення процесу державної реєстрації засобів захисту рослин у вказаний термін», – зазначила Ольга Кухар, координатор агрохімічного комітету УКАБ.

За матеріалами УКАБ

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я